Polacy już sprzedają swoje bony turystyczne – w sieci można znaleźć ogłoszenia

polacy już sprzedają swoje bony

Polacy już sprzedają swoje bony turystyczne! Choć rozporządzenie w życie weszło dopiero w minioną sobotę, już teraz znaleźli się ludzie, którzy chcą na tym zwyczajnie zarobić. W sieci pojawiły się ogłoszenia oferujące odsprzedanie bonu turystycznego po mniejszej cenie, co daje zysk obu stronom. Temat na łamach swojego portalu poruszyła Gazeta Wrocławska, momentalnie zwracając uwagę na fakt, że takie działanie nie jest legalne.

Polacy już sprzedają swoje bony turystyczne! Próbują na tym zarobić, w sieci już pojawiły się pierwsze ogłoszenia

O bonach turystycznych w ostatnim czasie jest niezwykle głośno. Pomysł zrodził się przede wszystkim na skutek epidemii koronwirusa, która skutecznie na pewien czas zatrzymała polską gospodarkę. Bony natomiast miały nieść korzyści zarówno dla ich beneficjentów, jak i dla branży turystycznej, która także na własnej skórze odczuła skutki wirusa. I choć rozporządzenie weszło w życie dopiero w minioną sobotę (1 sierpnia), już teraz w sieci można znaleźć oferty odsprzedaży bonów turystycznych. Rzecz jasna po mniejszych cenach, co jednak przynosi korzyść zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu. O całym procederze na łamach swojego portalu napisała Gazeta Wrocławska, zaznaczając jednak wyraźnie, że jest to działanie nielegalne.

GW podała także przykład jednego z takich ogłoszeń. Jedna z osób w sieci oferuje bon o wartości 1500 złotych za 1300 złotych. Powodem ma być fakt, że tam, gdzie rodzina wybiera się na wakacje, bonów się nie uznaje. Z kolei osoby, które zdecydują się odkupić bon, „już na starcie zyskują 200 złotych, a więc średnio dzień pobytu na wczasach”.

ZOBACZ TAKŻE: RZĄD W IRANIE SKAZAŁ ZESPÓŁ METALOWY NA 15 LAT WIĘZIENIA – WSZYSTKO PRZEZ RODZAJ MUZYKI, KTÓRY TWORZY GRUPA. WEDŁUG TAMTEJSZEJ WŁADZY, JEST TO MUZYKA METALOWA JEST SPRZECZNA Z TAMTEJSZĄ IDEOLOGIĄ

Już w niedzielę do godziny 16, aktywowano blisko 150 tysięcy bonów – o łącznej kwocie około 45 milionów złotych

Bony turystyczne są obiektem zainteresowania wielu rodzin. Jak podaje Gazeta Wrocławska, tylko w niedzielę do godziny 16 (przypomnijmy, że bony można aktywować od soboty), aktywowano około 142 tysiące bonów. Wstępne szacunki mówią, że ich koszt już teraz przekroczył kwotę 44 milionów złotych.

Poza tym, że niektóre osoby próbują sprzedać z zyskiem swoje bony turystyczne – są też tacy, którzy już teraz postanowili je wykorzystać w sposób taki, jak wyobrażał to sobie rząd. GW podaje, że tylko wczoraj miejsce miało prawie 200 płatności za wakacje za pomocą bonów.

źródło: Gazeta Wrocławska – https://gazetawroclawska.pl/aaa-bon-turystyczny-sprzedam-polacy-juz-handluja-bonami/ar/c1-15108928

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.