500 plus odejdzie w niepamięć? Sensacyjne wieści!

500 plus

500 plus odejdzie w niepamięć? Sensacyjne wieści obiegły polską sieć. Jak się okazuje, popularne świadczenie może niebawem przejść sporą transformację. Wszystko przez galopującą inflację. Mianowicie, dochodzą głosy, że rodziny z dziećmi od teraz będą dostawać jeszcze więcej pieniędzy. Podwyżkę świadczenia – jeśli doniesienia się potwierdzą – rząd może ogłosić już lada dzień. Ile teraz każdego miesiące będą otrzymywać rodziny, o ile wszystko dojdzie do skutku?

500 plus odejdzie w niepamięć? Sieć obiegły sensacyjne wieści! Co na to rodziny z dziećmi?

Czy dni 500 plus są policzone? Jak się okazuje, świadczenie mogą czekać diametralne zmiany. Wszystko z powodu galopującej inflacji. Już w chwili obecnej mówi się, że aktualnie świadczenie tak naprawdę warte jest 380 złotych. Portal o2.pl powołując się na superbiz.se.pl podaje jednak, że jeśli sytuacja nadal będzie rozwijać się w tak zawrotnym tempie, wartość 500 plus realnie może spać nawet do granic 300 złotych. Właśnie dlatego w kuluarach mówi się o zmianach i… podwyżce świadczenia dla rodzin z dziećmi.

W Super Expressie można znaleźć wypowiedź Elżbiety Rafalskiej, która była jedną z inicjatorek programu „Rodzina 500 Plus”. Otwarcie mówi tam ona o waloryzacji świadczenia:

Uważam, że co trzy lata powinna być waloryzacja i teraz jest dobra na to chwila.

To jednak może nie spodobać się wszystkim – zwłaszcza przeciwnikom 500 plus. Ponadto, podwyżka może znacząco obciążyć budżet państwa. Ile więcej pieniędzy mogą dostawać rodziny, które pobierają 500 plus?

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 10zł za litr benzyny? Na Orlenie nowe wyświetlacze z miejscem na kolejną cyfrę! [FOTO]

Zamiast 500 plus czeka nas 700 plus? Możliwe 200 złotych podwyżki świadczenia

W medialnych doniesieniach pojawiają się informacje, że już niebawem wysokość świadczenia z 500 złotych może wzrosnąć do 700 złotych. Rząd może ogłosić to już na dniach. Na łamach Super Expressu czytamy: Spodziewamy się zarządzenia 700 zł na dziecko zamiast 500 zł na każde dziecko„.

Łatwo jednak domyślić się, że byłoby to wielkim obciążeniem dla budżetu państwa. Wyliczenia pojawiły się już na Twitterze:

Czy uważacie, że podniesienie świadczenia to dobry pomysł?

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.