Ponad 10zł za litr benzyny? Na Orlenie nowe wyświetlacze z miejscem na kolejną cyfrę! [FOTO]

ponad 10zł za litr

Ponad 10zł za litr benzyny? Szokujące wieści pojawiły się w sieci. Jak się okazuje, na niektórych stacjach Orlen miały pojawić się nowe wyświetlacze, pokazujące obecną cenę paliwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znalazło się na nich miejsce na dodatkową cyfrę. Internauci nie mają wątpliwości, że chodzi o to, aby po kolejnych podwyżkach zmieściła się na nich cena przekraczająca 10 złotych za litr. Portal eska.pl skontaktował się w tym celu z przedstawicielami Orlenu, aby zasięgnąć informacji u źródła. Wiele osób może się naprawdę mocno zdziwić…

Ponad 10zł za litr benzyny? Na Orlenie nowe wyświetlacze z miejscem na kolejną cyfrę! [FOTO]

Ceny paliw w ostatnich tygodniach spędzają sen z powiek kierowców w całym kraju. Niestety, końca podwyżek nie widać. Ceny rosną dosłownie każdego dnia i aż strach pomyśleć o tym, co czeka nas choćby w wakacje. To jednak nie koniec złych informacji. Mianowicie, niebywale interesujące doniesienia pojawiły się w sieci. Jak informują internauci, na niektórych stacjach paliw Orlen rozpoczęto montować nowe pylony wyświetlające ceny paliw. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znalazło się na nich miejsce na… kolejną cyfrę. Czy oznacza to, że Orlen przygotowuje się na pokazywanie ceny przekraczającej 10 złotych za litr paliwa? Na Twitterze pojawił się następujący wpis:

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne rekordy cen paliw w Polsce. Po raz pierwszy w historii tak drogo…

Portal eska.pl skontaktował się z zespołem prasowym PKN Orlen – jest oficjalne stanowisko

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy doniesienia z Twittera są prawdziwe. Sprawą zajął się portal epoznan.pl, gdzie napisano wprost:

Nasz Czytelnik będąc na stacji paliw OKN ORLEN przy ulicy Krzywoustego w Poznaniu zwrócił uwagę, że na wyświetlaczach informujących o cenie paliwa jest miejsce na dodatkową cyfrę z przodu.

Serwis eska.pl nie czekając zbyt długo, postanowił w związku z powyższym skontaktować się z zespołem prasowym PKN Orlen. Dzięki temu poznaliśmy oficjalne stanowisko koncernu w sprawie medialnych doniesień. Na stronach Eski czytamy:

Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami. Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową, która wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. W związku z tym dotychczasowe pylony o wysokości 8 metrów zostaną wymienione na niższe, 6-metrowe i na nich nie będzie możliwości prezentacji dodatkowych informacji.

źródło: epoznan.pl, Twitter, eska.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.