Szykuje się zmiana papieża? Sensacyjne doniesienia z Watykanu

szykuje się zmiana papieża

Szykuje się zmiana papieża? Sensacyjne doniesienia docierają z Watykanu. Zdaniem obserwatorów i analityków wiele wskazuje na to, że papież Franciszek wkrótce abdykuje. Wszystkie zależności oraz argumenty, które mogą temu dowodzić, opisuje portal RMF24.pl. Podobnego zdania są watykaniści, którzy bacznie obserwują niemal każdy ruch głowy Kościoła. Innego zdania są natomiast osoby z najbliższego grona papieża Franciszka. Plotek na temat ustąpienia ze stanowiska obecnego papieża jest z każdym dniem coraz więcej.

Szykuje się zmiana papieża? Sensacyjne doniesienia z Watykanu!

Od pewnego czasu w przestrzeni medialnej sporo mówi się o nadchodzącej zmianie papieża. Aktualne doniesienia wskazują na to po raz kolejny. Watykaniści oraz obserwatorzy nie mają wątpliwości, że ostatnie ruchy papieża Franciszka wskazują na fakt, iż szykuje się on do abdykowania. Przesłanek, które mówią, że może to nastąpić, jest naprawdę sporo.

Jak wylicza RMF24.pl – w sierpniu Franciszek odwiedzi włoskie miasto L’Aquilla. Mowa o tym samym miejscu, które niedługo przed abdykowaniem odwiedził jego poprzednik, czyli papież Benedykt XVI. Kolejną przesłanką mają być niedawne nominacje kardynalskie. Mianowicie, papież Franciszek nominował 21 nowych kardynałów, a 16 z nich będzie mogło wybierać nowego papieża. Mówi się, że wśród nich są bardzo bliscy współpracownicy Franciszka. W sumie kardynałów, którzy będą głosować na nowego papieża, a zostali wybrani przez obecnego, jest aż 95. Oznacza to choćby tyle, że papież Franciszek może mieć wpływ na wybranie swojego następcy. To jednak nie koniec…

ZOBACZ TAKŻE: Takie same zakupy w Niemczech i w Polsce. Hołownia pokazał paragony – gdzie drożej? [FOTO]

Kłopoty ze zdrowiem papieża Franciszka. Głowa Kościoła ma ogromne problemy z chodzeniem, ostatnio coraz częściej pojawia się na wózku inwalidzkim

Watykaniści zwracają uwagę na nietypowe terminy wydarzeń i spotkań ustalane przez papieża Franciszka, które mają odbyć się choćby w nadchodzące wakacje. Ich zdaniem są one dość niecodzienne i mogą zwiastować nieoczekiwany rozwój wydarzeń.

Poza tym należy zwrócić na zdrowie Franciszka. W ostatnim czasie nie jest z nim najlepiej. Mianowicie, papież cierpi z powodu kolana. Konkretniej chodzi o gonartrozę, czyli zwyrodnienie stawu kolanowego. W jego wyniku staw kolanowy ulega nieodwracalnemu uszkadzaniu. RMF24.pl podaje, że choroba sprawia ból i uniemożliwia chodzenie, co wyjaśnia fakt, że w ostatnim czasie Franciszek coraz częściej widywany jest na wózku inwalidzkim. Ponadto podaje się, że papież Franciszek swego czasu chwalił fakt abdykacji swojego poprzednika, a sam też nie wykluczał takiego rozwiązania w swoim przypadku sprawowania pieczy nad Kościołem.

Mimo to nie sposób też pominąć innych, przeciwnych głosów w całej sprawie. Choćby kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu, który jest bardzo blisko z papieżem Franciszkiem, wątpi w jego abdykację. Doniesienia o takowym scenariuszu traktuje jako bzdury.

źródło: RMF24.pl, foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.