Takie same zakupy w Niemczech i w Polsce. Hołownia pokazał paragony – gdzie drożej? [FOTO]

takie same zakupy

Takie same zakupy w Niemczech i w Polsce. Szymon Hołownia pokazał paragony z tych samych sklepów w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie dokonał identycznych zakupów. Jak sądzicie, gdzie było drożej? Wpis Hołowni na Twitterze zrobił niemałe zamieszanie. W mocnym poście napisał on wprost: „Miały być niemieckie płace i polskie ceny, po siedmiu latach PiS mamy polskie płace, niemieckie ceny„.

Takie same zakupy w Niemczech i w Polsce. Hołownia pokazał paragony – gdzie jest drożej? [FOTO]

Inflacja i galopujące ceny niemal wszystkich produktów w Polsce – z paliwem na czele – są w ostatnich dniach tematem numer jeden z rodzimych mediach. Na wszystko nie pozostał obojętny Szymon Hołownia, który postanowił przeprowadzić interesujący eksperyment. Jak się okazuje, lider Polski 2050 zrobił zakupy w Polsce i w Niemczech – w tych samych sklepach, kupując dokładnie te same produkty. Tym sposobem chciał sprawdzić, gdzie na chwilę obecną będzie drożej. Jakie okazały się rezultaty tego badania? Wiele osób może być w szoku. Mianowicie, po przeliczeniu euro na polską walutę okazało się, że kwota końcowa była niemal identyczna. Hołownia wszystko pokazał na Twitterze i skomentował to w następujący sposób:

Zrobiliśmy te same zakupy w sklepie tej samej sieci w Niemczech i w Polsce. Wydaliśmy tyle samo. Miały być niemieckie płace i polskie ceny, po siedmiu latach PiS mamy polskie płace, niemieckie ceny i sugestię zbierania chrustu w lesie.

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 10 złotych za litr benzyny? Na Orlenie nowe wyświetlacze z miejscem na kolejną cyfrę! [FOTO]

Zdaniem Szymona Hołowni, Polska powinna wstąpić do strefy euro – „Pora wprowadzić euro w Polsce!”

Szymon Hołownia przy okazji prezentacji paragonów, w mediach społecznościowych odniósł się do ewentualnego wprowadzenia waluty euro w naszym kraju. Jego słowa przytacza portal o2.pl:

Wspólna europejska waluta to stabilność naszych pieniędzy i bezpieczeństwo. A PiS nam wmawia, że jesteśmy na to za biedni. Pora wprowadzić euro w Polsce!

Czy uważacie, że to dobry pomysł?

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.