Stroje reprezentacji Polski na Euro 2020 – jest przeciek, tak będą wyglądać?

stroje reprezentacji polski

Stroje reprezentacji Polski na Euro 2020 – jak będą wyglądać? W sieci pojawił się przeciek! Wzór potencjalnych wzorów koszulek, jakie na nadchodzących Mistrzostwach Europy przywdzieją Lewandowski i spółka, jak zwykle opublikował portal Footy Headlines. Strona znana jest ze sprawdzonych informacji, które pojawiają się zdecydowanie wcześniej niż oficjalne komunikaty. Jak niemal zawsze, zdania kibiców co do walorów estetycznych projektu, są podzielone. I choć na razie ukazał się jedynie tak zwany komplet „wyjazdowy”, można snuć przypuszczenia, jak może wyglądać koszulka „domowa”.

Stroje reprezentacji Polski na Euro 2020

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Wystąpi na nich między innymi reprezentacja Polski, która zmierzy się tam z Hiszpanią i Szwecją, a trzeci rywal biało-czerwonych zostanie wytypowany dopiero w marcowych barażach. Nieodłącznym elementem imprez rangi mistrzowskich są także nowe stroje ekip, które tam występują. Jest to kwestia, która niemal zawsze rozgrzewa kibiców. Warto wspomnieć choćby o roku 2012, kiedy z koszulek biało-czerwonych zniknęło godło, co wywołało prawdziwą burzę wśród fanów piłki nożnej w kraju nad Wisłą.

Ostatecznie, po wielkich protestach, orzełek wrócił na swoje miejsce i gości tam aż do dziś. Polski Związek Piłki Nożnej, kontrakt na dostarczanie sprzętu sportowego, podpisany ma ze znaną firmą Nike. Właśnie ta marka przygotowuje też stroje, których projekt wyciekł do sieci. Jak na razie mowa o drugim komplecie koszulek, potocznie nazywanych „wyjazdowymi”. Amerykańska firma odzieżowa poszła w dość ostrożnym kierunku i nie oferuje zbyt wielkich innowacji. Wzór jest stonowany, przeważa w nim kolor czerwony z białymi wstawkami.

ZOBACZ TAKŻE: GRETA THUNBERG ZASTRZEGA NAZWISKO JAKO ZNAK TOWAROWY! PO CO TO ROBI?

Stonowany wzór, przeważająca czerwień, biały zygzak

Kibice, którzy liczyli na bardzo spersonalizowany projekt, mogą być nieco zawiedzeni. A to dlatego, że Nike nie zdecydowała się na żadne szczególne udoskonalenia – przynajmniej w koszulce wyjazdowej. Przeważa w niej czerwień, pojawiają się także białe wstawki oraz orzełek. I w zasadzie to by było na tyle.

Domowa koszulka reprezentacji na Euro 2020

Jak na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać strój domowy. Oczywiście spodziewać można się tego, że wtedy przeważającym kolorem będzie biel. Niektórzy spekulują, że będzie to taki sam wzór jak powyższy, jednak z odwróconymi kolorami.

Pojawiają się także przypuszczenia, że będzie to zupełnie inny typ koszulki – z kołnierzykiem. Byłoby to niejakie odwołanie do klasyki. W sieci od niedawna krąży projekt koszulki reprezentacji Portugalii i wydaje się, że podobnie może wyglądać ten biało-czerwonych.

źródło zdjęć: footyheadlines.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.