Obornik pod domami posłów PiS – kolejna odsłona protestu rolników [WIDEO]

obornik pod domami posłów

Obornik pod domami posłów PiS – to nic innego jak kolejna odsłona protestu rolników przeciwko ostatnim ustawom, które w ich mniemaniu uderzają w polską wieś. Nie tak dawno bardzo głośno było o strajku, w którym rolnicy blokowali drogi. Jednakże, teraz na celownik wzięli polityków, którzy mieli nie wywiązać się z dawanych im obietnic. Jak podaje portal topagrar.pl obornik wysypano między innymi pod posiadłościami Piotra Polaka, Roberta Gwiazdowskiego i Zbigniewa Babalskiego. W sieci pojawiło się sporo nagrań, pokazujących działania rolników w niedzielny poranek.

Obornik pod domami posłów PiS – kolejna odsłona protestu rolników. Tym razem oberwało się politykom

Rolnicy nie składają broni i nadal zażarcie walczą o swoje racje. Chodzi rzecz jasna przede wszystkim o uchwalenie ustawy o tak zwanej „Piątce dla zwierząt”, która według rolników uderza w polską wieś.

Zaczęło się od blokowania dróg krajowych. Nie spodobało się to jednak reszcie społeczeństwa, które wyraźnie na tym ucierpiało. Już wtedy pojawiły się głosy, że rolnicy powinni zwrócić się bezpośrednio do polityków, a nie utrudniać życie ludziom, którzy nie mieli wpływu na ich los. Jak się okazuje – apele te wysłuchano. W minioną niedzielę z samego rana, rolnicy po raz kolejny się zmobilizowali. Tym razem ruszyli właśnie pod domy posłów, gdzie wyrzucili obornik. Nagrania z całej akcji umieszczono w sieci.

ZOBACZ TAKŻE: NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE POWSTAJE PIERWSZY W POLSCE SZPITAL POLOWY? NIEOFICJALNIE: PRACE TRWAJĄ OD SOBOTY, DO KOŃCA TYGODNI ZACZNIE SIĘ PRZYJMOWANIE PIERWSZYCH PACJENTÓW

Na płotach domów posłów zawisły znamienne banery – „Tu mieszka zdrajca polskiej wsi”

Jak się okazuje, wysypanie oborniku to nie jedyne, co dla posłów przygotowali rolnicy. Na płotach ich domów pojawiły się także specjalnie przygotowane banery. Na nich widniał napis: „Tu mieszka zdrajca polskiej wsi”. Takowe zawisły między innymi na ogrodzeniu Piotra Polaka.

Obornik pod domami posłów

Na Facebooku Agrounii pojawił się między innymi taki wpis:

Tak dziś o poranku rolnicy podsumowali poselskie wybryki pana Zbigniewa Babalskiego, który podniósł rękę przeciwko polskiemu społeczeństwu. UWAGA! To były Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa! Jego głos dożyna polskie rolnictwo.

Tak dziś o poranku rolnicy podsumowali poselskie wybryki pana Zbigniewa Babalskiego, który podniósł rękę przeciwko…

Opublikowany przez Agrounia Niedziela, 18 października 2020

W sieci pojawiło się także nagranie z wizyty rolników pod domem Piotra Polaka:

Co więcej, podobna sytuacja miała miejsce pod posiadłością wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Gwiazdowskiego:

źródło Facebook, Agrounia, topagrar.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.