Poważna kontuzja reprezentanta Polski. Czy zagra na Euro?

poważna kontuzja reprezentanta

Poważna kontuzja reprezentanta Polski! Krystian Bielik doznał bardzo nieprzyjemnego urazu, który – jeśli wstępne diagnozy się potwierdzą – niemal na pewno wykluczy go z udziału w Mistrzostwach Europy. Te odbędą się już w czerwcu. Chodzi o kolano.

Poważna kontuzja reprezentanta Polski – kolano Bielika nie wytrzymało?

Bardzo niepokojące doniesienia docierają z Wysp Brytyjskich. Jak się okazuje, świeży w kadrze Brzęczka, ale bardzo perspektywiczny i solidny, zbierający dobre recenzje za swoje występy – Krystian Bielik – doznał poważnej kontuzji kolana. Pierwsze doniesienia mówią o zerwaniu więzadeł w kolanie, co może wiązać się w najlepszym wypadku z półroczną przerwą od gry w piłkę. Gorsze diagnozy mówią jednak o tym, że rehabilitacja może potrwać nawet 9 miesięcy. Co ciekawe, wszystko stało się podczas spotkania Premier League 2, a nie w lidze seniorskiej, gdzie na co dzień Bielik zakłada koszulkę Derby County (zaplecze angielskiej Premier League).

ZOBACZ TAKŻE: DARMOWE BILETY LOTNICZE, A WIĘC NOWY, CIEKAWY ORAZ BARDZO WAŻNY PROJEKT POLSKIEJ POLICJI. CZY POMOŻE W ODNALEZIENIU POSZUKIWANYCH, CZĘSTO GROŹNYCH OSÓB?

Bielik straci czerwcowe Mistrzostwa Europy?

Wiele niestety wskazuje na to, że młody Krystian Bielik opuści zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy. A jeśli potwierdzi się najczarniejszy scenariusz, mianowicie zerwanie więzadeł – będzie to już przesądzone.

Do kontuzji doszło na samym początku spotkania Premier League 2 – dokładnie w 18. minucie. Polak murawę opuścił na noszach.

Choć Bielik w dorosłej kadrze rozegrał dopiero 3 spotkania, w każdym z nich imponował spokojem i sporym jak na swój wiek doświadczeniem. Wcześniej był jedną z głównych postaci reprezentacji młodzieżowej do lat 21. Świetny występ zaliczył na zeszłorocznych młodzieżowych Mistrzostwach Europy, gdzie zdobył dwa gole (z Belgią i Włochami). Można przypuszczać, że niemal na pewno znalazłby się w gronie zawodników, których selekcjoner Jerzy Brzęczek zabrałby na turniej finałowy.

Podobny los Fabiańskiego – on także straci Euro?

W ostatnich dniach sporo mówiło się także o Łukaszu Fabiańskim. Polski bramkarz West Ham United długo leczył poprzednie dolegliwości, a gdy już wrócił między słupki angielskiej ekipy – uraz się odnowił. W tym przypadku także istnieje ryzyko, że absencja może pokrzyżować plany Brzęczka. Wobec tego trener być może będzie musiał szukać zastępstwa dla popularnego „Fabiana”.

źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.