Policja opublikowała listę osób, które dostaną „darmowe bilety”

Policja

Policja opublikowała listę osób, które otrzymają „darmowe bilety lotnicze”. Funkcjonariusze na swoich mediach społecznościowych udostępnili już pierwszego „zwycięzcę”, którym jest Rafał Zabłocki – poszukiwany za popełnienie kilku przestępstw. 

Pierwszy „wygrany”

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu opublikowała nietypowy komunikat, w którym udostępniono bilet lotniczy z „Police Airlines” dla Rafała Zabłockiego. Napisano również, że mężczyzna jest poszukiwany za popełnienie kilku przestępstw. W ten nietypowy, ale przyciągający uwagę sposób policja prosi o pomoc w schwytaniu ściganych osób. 

Mężczyzną, który jako pierwszy znalazł się w gronie osób nagrodzonych jest Rafał Zabłocki, jednak na co dzień posługuje się pseudonimem Kojot lub Cichy. Ponadto, funkcjonariusze szukają go już od 15 lat. Czynności prowadzone są od 31 października 2003 roku przez Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. To mieszkaniec wsi Czołowo (woj. kujawsko-pomorskie), podejrzewany o próbę zabójstwa i udział w procederze nielegalnej prostytucji od marca 1998 roku do czerwca 1998 roku.

Dodatkowo o zwycięzcy biletu możemy przeczytać:

Poszukiwany 5 sierpnia 2003 r. w Jeleniej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi mężczyznami, oddał z dwóch egzemplarzy broni palnej kilka strzałów w kierunku innego mężczyzny z zamiarem pozbawienia go życia. W wyniku odniesionych obrażeń ofiara zmarła.

ZOBACZ TAKŻE: CBŚP ROZBIŁO GROŹNY GANG, KTÓRY UDAWAŁ POLICJANTÓW

Zamieszczono również link do oficjalnej strony policji, gdzie znajdują się szczegóły dotyczące Zabłockiego: wygląd, imiona rodziców, podstawa poszukiwania itp.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.