Dyrektor WHO uważa, że Omikron może zakończyć pandemię

dyrektor who

Dyrektor WHO uważa, że Omikron może zakończyć pandemię koronawirusa w Europie! Dr Hans Kluge, który piastuje stanowisko dyrektora WHO na Europę udzielił bardzo interesującej wypowiedzi. Jego zdaniem Omikron może sprawić, że na jakiś czas zapomnimy o pandemii. Aktualnie, jego zdaniem, weszła ona w zupełnie nową fazę. Jaką? I w jaki sposób nowy wariant miałby zakończyć pandemię? To interesująca teoria, która może się ziścić.

Dyrektor WHO uważa, że Omikron może zakończyć pandemię. W jaki sposób ma się to stać?

Omikron coraz mocniej doświadcza wiele krajów na świecie, w tym Polskę. Nowa mutacja rozprzestrzenia się o wiele szybciej niż wszystkie poprzednie, jednakże infekcja na ogół przebiega w łagodniejszy sposób. Tak czy inaczej, dzienne liczby nowych zakażeń jeszcze nigdy od wybuchu pandemii nie były aż tak wysokie.

Jak się jednak okazuje, może to sprawić, że pandemia zakończy się szybciej, niż mogłoby się początkowo wydawać. Zdaniem dr Hansa Kluge już do marca Omikronem może zarazić się nawet 60% populacji w Europie. Właśnie to może sprawić, że zapomnimy o pandemii. Dyrektor WHO na Europę w rozmowie z agencją AFP powiedział:

Prawdopodobne jest, że region zmierza w kierunku pandemicznej gry końcowej.

Przebyta przez większość mieszkańców kontynentu choroba w połączeniu ze szczepieniami, ma dać zbiorową odporność. Niewykluczone zatem, że już na wiosnę odczujemy pewien spokój w kontekście sytuacji związanej z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA VS ROSJA NA MISTRZOSTWACH EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ – KONTROWERSYJNY REMIS, TRACIMY BRAMKĘ W OSTATNIEJ SEKUNDZIE. SĘDZINY NIE POWINNY BYŁY JEJ UZNAĆ! MATERIAŁ WIDEO NIE POZOSTAWIA WĄTPLIWOŚCI [NAGRANIE]

COVID-19 prawdopodobnie powróci pod koniec roku, ale niekoniecznie w formie pandemii

Portal o2.pl przytacza wypowiedź dr Hansa Kluge z WHO. Mówi on, że po gwałtownym wzroście zachorowań z powodu Omikronu, powinien nastąpić spokój i być może koniec pandemii. Nie oznacza to jednak, że wirus odejdzie na zawsze. Jednakże, niekoniecznie powróci w formie pandemii:

Przewidujemy więc, że nastąpi okres spokoju, zanim COVD-19 może powrócić pod koniec roku, ale niekoniecznie będzie to powrót pandemii.

źródło: Euronews, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.