MŚ w piłce ręcznej: Polska nokautuje Brazylię! Awans, terminarz i kolejni rywale

mś w piłce ręcznej

MŚ w piłce ręcznej: Polska nokautuje Brazylię! Biało-czerwoni w wielkim stylu zakończyli zmagania w pierwszej rundzie trwających właśnie w Egipcie Mistrzostw Świata. Podopieczni trenera Patryka Rombla po bardzo dobrym meczu pokonali faworyzowanych Brazylijczyków aż dziesięcioma bramkami. Dzięki temu zabieramy arcyważne 2 punkty do kolejnej fazy turnieju. Tam czekają na nas dwie piekielnie silne reprezentacje oraz jeden egzotyczny rywal. Pierwsze spotkanie już w czwartek.

MŚ w piłce ręcznej: Polska nokautuje Brazylię! Kapitalny występ biało-czerwonych i awans do kolejnej rundy

Czy właśnie jesteśmy świadkami odrodzenia polskiej piłki ręcznej? Wydaje się, że lepszego wejścia na międzynarodowe salony, młode pokolenie polskich szczypiornistów mieć nie mogło. W trwających właśnie w Egipcie Mistrzostwach świata, Polacy w pierwszym meczu pokonali Tunezję dwoma bramkami. W drugim pojedynku byliśmy minimalnie gorsi od Hiszpanów, czyli niedawnych Mistrzów Europy. Przegrana jedną bramką była pechowa, a winą za taki obrót spraw obarczono między innymi sędziów. We wtorkowy wieczór biało-czerwoni mierzyli się z faworyzowaną Brazylią i wygrali aż dziesięcioma bramkami (33:23).

Tak okazałe zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdyby nie kapitalna gra w obronie wspierana świetnymi interwencjami Adama Morawskiego. Bramkarz Wisły Płock kapitalnie zaprezentował się już w starciu z Hiszpanią, a dziś jedynie potwierdził wysoką dyspozycję.

W ataku z dobrej strony pokazał się natomiast Maciej Gębala, Szymon Sićko, Maciej Majdziński oraz jak zawsze – Arkadiusz Moryto. W polskim zespole niemal wszystko funkcjonowało jak należy. Teraz trzeba będzie jednak wznieść się na jeszcze wyższy poziom, gdyż rywale w kolejnej fazie są jeszcze bardziej wymagający.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA POKONUJE TUNEZJĘ NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PIŁCE RĘCZNEJ W EGIPCIE! DOBRE OTWARCIE TURNIEJU BIAŁO-CZERWONYCH

Rywale Polaków w drugiej fazie Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Kiedy zagramy?

Awans do kolejnej fazy mistrzostw uzyskały 3 z 4 zespołów z każdej grupy. Następnie grupy połączyły się w kolejne zestawienia. Polacy, Hiszpanie oraz Brazylijczycy teraz mierzyć będą się z Niemcami, Węgrami oraz Urugwajem. Tutaj walka toczy się już o ćwierćfinał imprezy, ale warto zaznaczyć, że awans uzyskają jedynie dwa najlepsze ekipy z całego powyższego zestawienia.

Kiedy i z kim zagrają Polacy w drugiej fazie mistrzostw?

  • 21.01.2021 – 15:30 – Urugwaj vs Polska
  • 23.01.2021 – 18:00 – Polska vs Węgry
  • 25.01.2021 – 20:30 – Polska vs Niemcy

źródło: handballegypt2021.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.