On zostanie trenerem reprezentacji Polski?! Zagraniczne media nie mają wątpliwości

on zostanie trenerem reprezentacji

On zostanie trenerem reprezentacji Polski?! W sieci od momentu ogłoszenia zakończenia współpracy z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem trwa istna giełda trenerska. Eksperci i kibice przymierzają na stanowisko najważniejszego trenera w kraju coraz to nowsze osoby. Wśród nich znajdują się zarówno osoby z Polski, jak i z zagranicy. Więcej szans daje się jednak szkoleniowcowi spoza granic naszego kraju. Czy Zbigniew Boniek pójdzie w dobrze sobie znanym, włoskim kierunku? Niektóre zagraniczne media nie mają wątpliwości, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest już po słowie z jednym Włochów!

On zostanie trenerem reprezentacji Polski?! Zagraniczne media nie mają wątpliwości!

Emocje związane ze zwolnieniem selekcjonera Jerzego Brzęczka nie gasną. Ba! Wydaje się, że trenerska gorączka dopiero się rozkręca. Wszystko z powodu poszukiwań nowego szkoleniowca, który przygotuje piłkarską reprezentację Polski do udziały w Mistrzostwach Europy, a także do startu w niebywale trudnych eliminacjach do katarskiego mundialu, który odbędzie się pod koniec 2022 roku.

I choć prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, jak na razie nie zdradza nazwiska następcy Brzęczka – media zarówno polskie, jak i zagraniczne, prześcigają się w kolejnych spekulacjach.

on będzie nowym trenerem

Bardzo ciekawe wieści płyną jednak z Włoch. Tamtejsze media są przekonane, że PZPN kontaktował się z jednym z tamtejszych trenerów. Włoski kierunek od początku był zakładany jako bardzo prawdopodobny w kontekście nowego selekcjonera Polaków. Właśnie tam możemy znaleźć kilka nazwisk, które rozpalą przeciętnego biało-czerwonego kibica do czerwoności.

Wśród potencjalnych kandydatów są między innymi: Luciano Spaletti, który w przeszłości prowadził choćby AS Romę, dobrze znany niektórym polskim zawodnikom Maurizio Sarri (dawniej szkoleniowiec Napoli, Juventusu oraz Chelsea) a także Massimiliano Allegri, najbardziej pożądany przez kibiców, ale jednocześnie trener, którego zatrudnienie jak na razie pozostaje jedynie w sferze marzeń. Włosi mówią jednak o kimś innym i wydaje się, że coś jest na rzeczy. Podobnie typują zresztą bukmacherzy.

ZOBACZ TAKŻE: KAPITALNA GRA POLAKÓW NA MŚ W PIŁCE RĘCZNEJ W EGIPCIE! AWANS Z GRUPY I SPEKTAKULARNE ZWYCIĘSTWO Z BRAZYLIĄ! POZNALIŚMY RYWALI W DRUGIEJ RUNDZIE. ZOBACZ KIEDY GRA POLSKA!

Włoskie media: PZPN po słowie z byłym szkoleniowcem Sampdorii i Torino

W sprawę zaangażowały się nie tylko polskie media. Mamy bowiem do czynienia z bardzo osobliwą sytuacją, gdy trener, który wywalczył awans na wielki turniej, jest zwyczajnie zwalniany tuż przed nim.

Swoje spekulacje rozpoczęli włosi, a tamtejsi dziennikarze mieli dotrzeć do bardzo interesujących wieści. Według nich, Polski Związek Piłki Nożnej już kontaktował się z pewnym miejscowym trenerem, który zresztą dopiero co został zwolniony z Torino. To nie kto inny jak Marco Giampaolo.

Jest to jednak sprzeczne z tym, co na antenie Kanału Sportowego mówił znany dziennikarz Krzysztof Stanowski. Według niego, Zbigniew Boniek na „1000%” wykluczył, że nowym selekcjonerem będzie Giampaolo. Warto jednak dodać, że niedawno popularny „Zibi” zapewniał, iż to właśnie Brzęczek poprowadzi nas na Euro.

Giampaolo to także faworyt bukmacherów. Kurs na to, że właśnie ta postać stanie się nowym sternikiem biało-czerwonej kadry, wynosi zaledwie 2.75. Dla porównania, szanse na to, iż drużynę obejmie wspomniany wcześniej Sarii, określono na 30.00.

Czy nowego trenera poznamy już w czwartek na konferencji prasowej Bońka? Zdania w środowisku są podzielone, jednak nie można wykluczyć żadnej ewentualności.

źródło: sportowefakty.wp.pl, onet.pl, sts.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.