Polska wygrywa z Tunezją na inaugurację Mistrzostw Świata w piłce ręcznej!

polska wygrywa z tunezją

Polska wygrywa z Tunezją 30:28 (17:17) na inaugurację Mistrzostw Świata w piłce ręcznej! Biało-czerwoni – niczym za starych, dobrych lat – przysporzyli nam wielu emocji. Zaczęli nieźle, aby później gonić wynik, a ostatecznie znów wyjść na prowadzenie i mimo nerwowej końcówki – utrzymać je do końca. Kibice zgromadzeni przed transmisją w portalu YouTube mogli przez chwilę poczuć się jak za złotej kadencji Bogdana Wenty czy niezłych występów pod wodzą Michaela Bieglera. Dzięki wygranej zrobiliśmy duży krok w kierunku wyjścia z grupy do kolejnej rundy.

Polska wygrywa z Tunezją na inaugurację Mistrzostw Świata w piłce ręcznej!

Zrobili to! Biało-czerwoni wykonali zakładany plan i pokonali Tunezję w swojej inauguracji na odbywających się w Egipcie Mistrzostwach Świta w piłce ręcznej. Według bukmacherów faworytem tego spotkania byli właśnie Polacy, jednak biorąc pod uwagę nikłe doświadczenie naszego zespołu na arenie międzynarodowej, można było mieć pewne obawy co do końcowego rezultatu. Dodatkowo Tunezja w ostatnich latach poczyniła pewien postęp, co sprawiało, że pierwszy pojedynek mógł okazać się nie lada pułapką. Jedno było pewne – aby myśleć o awansie do kolejnej rundy, ten mecz trzeba było wygrać.

Podopieczni Patryka Rombla wzięli to sobie do serca i zaczęli od prowadzenia 3:1. Niestety, później do głosu doszli rywale, którzy odskoczyli nam już nawet na 4 bramki. W swoich szeregach mieliśmy jednak świetnie dysponowanego Arka Morytę, który raz za razem karcił obronę Tunezyjczyków. Dynamiczny skrzydłowy rzucał jak na zawołanie i w dużej mierze dzięki niemu na przerwę zeszliśmy przy wyniku 17:17.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza – zwłaszcza biorąc pod uwagę grę w obronie naszego zespołu. Biało-czerwoni zagrali twardo, na granicy przepisów, ale skutecznie. Nadal nie zatrzymywał się też Moryto, który bezbłędny był zarówno z gry, jak i z rzutów karnych. Pod koniec Polakom udało się wypracować nawet 4 bramki przewagi, ale mały przestój spowodował, że rywal znów złapał z nami kontakt. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali jednak nasi szczypiorniści i ważne punkty powędrowały na konto biało-czerwonych. Polska wygrała 30:28.

ZOBACZ TAKŻE: RUSZAJĄ MASOWE KONTROLE NIELEGALNIE OTWARTYCH BIZNESÓW! TO NIC INNEGO JAK POLECENIE RZĄDU – EFEKT BUNTU PRZEDSIĘBIORCÓW

W niedzielę zagramy z Hiszpanią, a dwa dni później – z Brazylią

W teorii to właśnie Tunezja była najmniej wymagającym rywalem w grupie, z którym to mieliśmy walczyć o 3 miejsce premiowane awansem do kolejnej rundy Mistrzostw Świata. Wydaje się jednak, że przy dobrej dyspozycji możemy także napsuć krwi Brazylii. Jednakże, szczypiorniści z Ameryki Południowej w pierwszym spotkaniu dość niespodziewanie zatrzymali faworyzowaną Hiszpanię. Ba! Hiszpanie remis wyrwali w jednej z ostatnich akcji meczu.

Pojedynek Polski z Hiszpanią już w niedzielę – o godzinie 20:30. Wszystkie transmisje meczów MŚ w Egipcie, w tym mecze biało-czerwonych, oglądać można jedynie w portalu YouTube. Żadna polska telewizja nie wykupiła praw do pokazywania turnieju mistrzowskiego. Do końca o pakiet meczów negocjowała Telewizja Polska, ale ostatecznie stwierdzono, że oferta jest zbyt droga jak na możliwości TVP.

źródło: ihf.info

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.