MŚ w piłce ręcznej – mecze Polaków jednak w TVP! Kibice zapowiadają bojkot

mś w piłce ręcznej

MŚ w piłce ręcznej – mecze Polaków jednak w TVP! Po bardzo burzliwych negocjacjach, Telewizja Polska w końcu ogłosiła, że jednak pokaże mecze polskiej reprezentacji na trwających w Egipcie Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej. Kibice jednak są wściekli i zapowiadają bojkot. A to dlatego, że według nich stacja nie wierzyła w sukces kadry prowadzonej przez Patryka Rombla, a po świetnych meczach biało-czerwonych, których oglądalność w sieci była znakomita – nagle znalazły się pieniądze na zakup praw do transmisji. Wiele osób zapowiada, że nie obejrzy meczów w TVP. Pierwsze spotkanie już dziś o 15:30. Z kim zagrają Polacy?

MŚ w piłce ręcznej – mecze Polaków jednak w TVP! Kibice zapowiadają bojkot

Mecze Polaków na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w Egipcie jednak będą pokazywane na żywo w Telewizji Polskiej! Kibiców ta wiadomość jednak nie zachwyciła. Wszyscy mają za złe TVP, że stacja nie zdecydowała się na kupno praw do pokazywania meczów Polaków od pierwszej fazy trwania imprezy. Tam biało-czerwoni pokazali się jednak ze znakomitej strony, wygrywając z Tunezją i Brazylią oraz minimalnie przegrywając z faworytami – mistrzami Europy, Hiszpanami.

Do tej pory mecze można było nieodpłatnie śledzić w portalu YouTube. TVP zapewniało, że prawa do pokazywania mistrzostw były zbyt drogie, dlatego nie zdecydowano się na ich zakup. Jednakże, po bardzo dobrej grze biało-czerwonych, stacja doszła do porozumienia z właścicielem praw telewizyjnych. Spotkania Polaków transmitowane będą między innymi w TVP Sport. Kibice jednak nadal noszą zadrę w sercu i otwarcie mówią, że zamierzają zbojkotować telewizyjne transmisje. Wielu z nich zamierza szukać zagranicznych transmisji na własną rękę.

ZOBACZ TAKŻE: MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE RĘCZNEJ – POLSKA NOKAUTUJE BRAZYLIĘ! BIAŁO-CZERWONI ZAGRALI JAK Z NUT, FAWORYT POKONANY W WIELKIM STYLU. AWANS DO KOLEJNEJ RUNDY, TERMINARZ, NAJBLIŻSI RYWALE

Polska – Urugwaj – gdzie oglądać?

Mecz Polski z Urugwajem będzie można oglądać już dziś od godziny 15:20 na antenie TVP1. TVP pokaże także pozostałe mecze Polaków w drugiej rundzie trwających w Egipcie Mistrzostw Świata. Już w sobotę o godzinie 18:00 zagramy z Węgrami, natomiast w poniedziałek o 20:30 podejmiemy Niemców.

Zarówno w spotkaniach z Węgrami jak i z Niemcami, Polacy nie będą faworytami. Jednakże, podobnie było z Hiszpanią i Brazylią. Biało-czerwoni pokazują jednak, że tworzą naprawdę zgrany, młody i przede wszystkim perspektywiczny zespół. To daje nadzieję na powrót wielkich emocji związanych z meczami piłki ręcznej, jakie dostarczały nam choćby ekipy prowadzone przez Bogdana Wentę i Michaela Bieglera.

źródło zdjęcia: handballegypt2021.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.