Koniec Coca-Coli w McDonald’s – efekt podatku cukrowego!

Koniec Coca-Coli w McDonald's

Koniec Coca-Coli w McDonald’s! Podatek cukrowy znacznie wpłynął na wzrost cen napojów, co skutkowało zmianami w wielu lokalach gastronomicznych. Okazuje się, że z zestawów okazYEAH! oferowanych przez fast food McDonald’s zniknęły napoje słodzone. Zastąpiła je… woda! Pozostawienie dotychczasowej oferty skutkowałoby dopłacaniem do zamówień klientów.

Koniec Coca-Coli w McDonald’s

Podatek cukrowy wprowadzony w naszym kraju przez Ministerstwo Zdrowia wzbudził spore kontrowersje. Ceny wielu produktów znacząco wzrosły, zwłaszcza tych o większej pojemności. Okazuje się, że Coca-Cola o 1,75l kosztuje w zależności od miejsca około 6,29 zł. Wprowadzenie podatku ma istotny wpływ również na działanie wielu punktów gastronomicznych, w tym jednego z najsłynniejszych fast-foodów na świecie. Klienci zauważyli, że z zestawów okazYEAH! zniknęły napoje słodzone i zastąpiła je woda. Potwierdziła to Patrycja Pazio, Corporate Relations Specialist z McDonald’s.

Wymiana napoju słodzonego na wodę w zestawach okazYEAH! dostępnych w aplikacji mobilnej McDonald’s jest efektem wprowadzenia w Polsce podatku cukrowego. Jednocześnie wpisuje się ona w działania prowadzone przez naszą markę od kilku lat, mające na celu oferowanie gościom bardziej zbilansowanych posiłków.

Podatek cukrowy tak bardzo przyczynił się do wzrostu cen, że utrzymanie oferty okazYEAH! wiązałoby się z dopłacaniem do zamówień klientów.

ZOBACZ TAKŻE: COCA-COLA JAKO ODRDZEWIACZ – POLACY JUŻ OBCHODZĄ PODATEK CUKROWY!

Warto wspomnieć, ze podatek cukrowy obowiązuje w naszym kraju od 1 stycznia 2021 roku. Wprowadziło go Ministerstwo Zdrowia, celem rezygnacji z napojów słodzonych. Początkowo myślano, że zmiany odczują jedynie osoby pijące napoje słodzone, co może korzystnie wpłynąć na ich zdrowie i chęć przerzucenia się na wodę, jednak skutki okazały się znacznie poważniejsze. Wraz ze wzrostem cen napojów słodkich podrożała także woda, jednak nie ze względu na zawartość cukru, a z powodów strategicznych. Więcej zapłacimy także za piwa typu radler i bezalkoholowe.

Jak wiele zmienił podatek cukrowy? Świetnie zobrazował to producent oranżady Helleny, który poinformował, że  od użytego w napojach cukru, wartego 20 mln zł musi zapłacić… 150 mln zł podatku.

 

źródło: biznes.radiozet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.