ZUS ostrzega przed oszustami wysyłającymi e-maile

ZUS ostrzega przed oszustami – takie informacje pojawiają się w mediach. Chodzi głównie o próby oszustwa przez wysyłanie fałszywych wiadomości mailowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje, aby zwracać szczególną uwagę na to skąd pochodzi mail, gdyż w wielu przypadkach oszuści podszywają się pod pracowników.

ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca szczególną uwagę na wiadomości wysyłane pod ich adresem. Mianowicie chodzi o fałszywe informacje i próby oszustwa wysyłane drogą mailową. Dlatego też proszą o rozwagę i dokładne sprawdzanie z jakiego adresu wysłano e-maile.

Rzecznik Prasowy ZUS poinformował, że wielu klientów ZUS otrzymało maile, które okazały się fałszywe. Dotyczyły one jak najszybszej wpłaty zaległych środków składkowych. Dodatkowo, w niektórych mailach sugeruje się ponowne wypełnienie formularza. Nie bez powodu, gdyż kliknięcie w link może spowodować zainfekowanie komputera albo udostępnienie danych wrażliwych.

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP OSTRZEGA PRZED FAŁSZYWYMI MAILAMI

Aktualnie oszuści posługują się dwoma adresami. Pierwszy to składki@ubezpieczenia.pl, natomiast drugi to zus.@zua.pl. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega, aby nie wchodzić w żadne linki i najlepiej nie otwierać takich wiadomości. Jeżeli będziecie mieć jakiekolwiek wiadomości, proszą o kontakt z najbliższą placówką lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00.

ZUS podkreśla, że w swoich mailach używa jedynie rozwinięcia zus.pl. W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości, zalecamy skontaktować się z odpowiednim miejscem.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.