Feministki zdemolowały centrum pomocy kobietom

feministki zdemolowały

Feministki zdemolowały centrum pomocy kobietom w Niemczech! Celem radykalnych feministek stało się Centrum Pomocy Kryzysowej „Pro Femina” znajdujące się w zachodnich Niemczech w mieście Heidelberg. Po ataku wzięły na siebie pełną odpowiedzialność za dokonane tam zniszczenia, nie szczędząc także przykrych postulatów w stronę placówki.

Feministki zdemolowały centrum pomocy kobietom w Niemczech!

Do niesłychanej sytuacji doszło za polską zachodnią granicą. Grupa radykalnych feministek w Niemczech dopuściła się ataku na centrum pomocy kobietom. Wszystko działo się pod osłoną nocy w placówce Centrum Pomocy Kryzysowej „Pro Femina”. Zaczęło się od rozbicia okien cegłami, co umożliwiło wejście do środka budynku. Później aktywistki pozaklejały zamki, co miało uniemożliwić ewentualne szybkie dostanie się do nich. Na ścianach sprayem pisano slogany, a jeden z nich głosił „pro choice”, co można tłumaczyć jako „za wyborem”. Poza tym, korytarze posmarowano farbami oraz cuchnącym kwasem masłowym.

ZOBACZ TAKŻE: PIJACKI RAJD DWÓCH CZTERNASTOLATKÓW W LUBELSKIM! STARANOWALI KILKA POJAZDÓW, USZKODZILI BILBORD I OGRODZENIE

„Centrum jest wylęgarnią chrześcijańskich fundamentalistów i elementem broniącym systemu patriarchalnego”

O całej sytuacji jako jeden z pierwszych informował portal m.pch24.pl. Podaje się tam także, że feministki napisały list do jednego z niemieckich portali. Tam otwarcie przyznały się do ataku i zajęły stanowisko, wobec którego nie zgadzają się na odbieranie wolności wyboru przebywającym tam kobietom. Ponadto wzywają w nim do kolejnych ataków na tego typu instytucje.

W liście napisały także następujące zdanie:

„Centrum jest wylęgarnią chrześcijańskich fundamentalistów i elementem broniącym systemu patriarchalnego”

źródło zdjęcia: polskiateista.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.