Pijany 14-latek w BMW demolował inne pojazdy – konieczny był pościg

pijany 14-latek w bmw

Pijany 14-latek w BMW demolował inne pojazdy! Konieczny był pościg, który swój finał miał w rowie. To nie zniechęciło nastolatka i jego kompana przed dalszą, pieszą już ucieczką. Finalnie trafili oni jednak w ręce funkcjonariuszy z gminy Łuków. Bilans strat których dokonali zatrzymani, jest zatrważający. Co więcej, obaj byli pod wpływem alkoholu.

Pijany 14-latek w BMW demolował wszystko co napotkał na drodze!

Cała sytuacja miała miejsce w gminie Łuków (województwo lubelskie) w nocy z soboty na niedzielę. Jak widać, weekendowe rozprężenia zbyt mocno dało się we znaki dwóm czternastolatkom. Chłopcy – spożywając wcześniej alkohol – postanowili „pożyczyć” pojazd. Ich niezbyt pewna jazda została jednakże dostrzeżona przez patrol policji, który natychmiast postanowił interweniować. Widząc radiowóz, młodociani zaczęli uciekać. Brawurowa jazda miała opłakane skutki – podczas pościgu, BMW prowadzone przez dzieci zniszczyło dwa inne pojazdy oraz bilbord reklamowy. Na sam koniec auto wjechało do rowu, ale i to nie zniechęciło uciekinierów przed podjęciem dalszych działań. Próbowali jeszcze oddalić się pieszo do pobliskiego lasu, ale jednego z nich schwytali w końcu funkcjonariusze.

ZOBACZ TAKŻE: MAMY SREBRO! SIATKARZE DOPIĘLI SWEGO I ZDOBYLI MEDAL PUCHARU ŚWIATA 2019

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie 14-latka

Przy zatrzymaniu wyszło na jaw, że prowadzący BMW 14-latek jest pijany. Policja szybko dotarła do jego kompana, który zdołał ukryć się w domu. On także miał być pod wpływem alkoholu.

Kierujący pojazdem młody mężczyzna przyznał, że pojazd należy do znajomego jego matki. Co ciekawe, właściciel feralnego samochodu także jest poszukiwany przez policję. A to dlatego, że zalega z zapłaceniem grzywny w wysokości 12 tysięcy złotych. Portal regiony.tvp.pl podaje, że sprawą 46-latka zajmuje się Sąd w Białej Podlaskiej.

pijany 14-latek w bmw

Nieletnich którzy wyrządzili ogromne szkody, stwarzali zagrożenie w ruchu lądowym, byli nietrzeźwi i poruszali się pojazdem bez jakichkolwiek wymaganych uprawnień, czekać mogą poważne konsekwencje. Podaje się, że za ich los odpowiedzialny będzie Sąd Rodzinny i  Nieletnich w Łukowie.

źródło zdjęcia: KPP Łuków

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.