Zrobili zapasy na epidemię – teraz jedzenie wyrzucają na śmieci [FOTO]

zrobili zapasy na epidemię

Zrobili zapasy na epidemię – teraz jedzenie wyrzucają na śmieci. Niestety, właśnie zaczyna dziać się to, o czym wielu mówiło tuż po tym, gdy ludzie szturmem ruszyli na markety celem robienia zapasów żywności. O ile suchy prowiant, który można przechować bardzo długo, z pewnością się nie zepsuje – to sieć obiegły zdjęcia kontenera na śmieci w Suwałkach. Ten po brzegi wypełniony był chlebem. Internauci są wściekli. A to dlatego, że przez tak nierozważne zakupy dla wielu osób zabrakło choćby właśnie pieczywa.

Zrobili zapasy na epidemię – teraz jedzenie wyrzucają na śmieci

Z pewnością wszyscy pamiętają niedawną sytuację, gdy koronawirus dopiero co wkraczał do Polski. Dziś, gdy liczba potwierdzonych przypadków zakażenia sięga już niemal tysiąca, większość niejako oswoiła się z panującą sytuacją. Sieć obiegły jednak fotografie, będące pokłosiem nierozważnych, bezmyślnych wręcz zakupów niektórych osób. Jak dobrze wiadomo, ze sklepów w pierwszej kolejności znikał ryż, makaron, kasza oraz papier toaletowy. Są to produkty, które mają długi termin przydatności do spożycia i nie psują się zbyt szybko. Co innego tyczy się jednak chleba, który także kupowano bez opamiętania. Ten jednak, gdy nie zostanie zamrożony, szybko się psuje. Na rzeczonych zdjęciach widać jeden z kontenerów na śmieci w Suwałkach, wypełniony po brzegi właśnie chlebem…

ZOBACZ TAKŻE: CZY TO JUŻ JEST PRZESADA? TAK LUDZIE WYPROWADZAJĄ PSY NA SPACER PODCZAS KWARANTANNY! MALUTKI PSIAK SPUSZONY NA SMYCZY Z BALKONU – ZOBACZ NAGRANIE! INTERNAUCI PODZIELENI

Fotografię w portalu Facebook umieściła strona Miasto Suwałki

Zdjęcie, o którym mowa, pojawiło się w portalu Facebook i rozsierdziło internautów. Po raz kolejny oberwało się także osobom, które według innych bezmyślnie rzuciły się na markety, celem zrobienia zapasów na czas epidemii koronawirusa.

Jak widać, opisywana sytuacja miała miejsce przy ulicy Klonowej. Co więcej, w komentarzach pod postem pojawiło się kolejne zdjęcie – tym razem pochodzące z jednego z marketów. Widać na nim taśmę do rozpakowywania towarów przy kasie, która wypełniona jest właśnie chlebami. Osoba publikująca fotografię pieczywa na taśmie, wszystko skomentowała w następujący sposób:

Jak kilka dni temu zrobiłem zdjęcie lady zawalonej chlebem który kupowała jedna osoba to zaraz znaleźli się obrońcy, że dla sąsiadów, że dla całej rodziny i takie tam pierdoły. Czekałem tylko aż te wszystkie zapasy znajdą się w śmietniku. I proszę już tak się stało. Jak nazwać takich ludzi?

Inni polecają natomiast, aby w podobnej sytuacji, gdy spodziewamy się tego, że nasze towary się zepsują – zadbać o innych i obdarować nimi potrzebujących. O ile oczywiście jedzenie jeszcze nadaje się do spożycia.

źródło: fakt24.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.