Zatrzymano syna El Chapo – starcie kartelu z policją

Syn El Chapo zatrzymany

Zatrzymano syna El Chapo – oto najnowsze informacje z Meksyku. W czwartek wieczorem doszło do starcia słynnego kartelu narkotykowego Sinaloa z policją. Wydarzenia miały miejsce w miejscowości Culiacan, stolicy stanu Sinaloa w północnej części Meksyku. Nieoficjalnie miasto to jest uznawane za „twierdzę” narkotykowego barona Joaquina „El Chapo” Guzmana. Podczas walk zatrzymano jego syna.

Mieszkańcy szukali schronienia

Jak podają meksykańskie media, podczas walk zatrzymano syna „El Chapo”, który jest założycielem gangu i aktualnie odsiaduje swoją karę w więzieniu. Do regularnej bitwy policji z kartelem narkotykowym doszło w czwartek wieczorem. Walki były na tyle zacięte, że gubernator stanu zaapelował do mieszkańców Culiacan, aby nie wychodzili z domu oraz stosowali się do poleceń wojska i policji. Miasto liczy około 750 tys. ludzi, a wielu z nich musiało się schronić. Porzucali samochody i ukrywali się w pobliskich domach. Co więcej, w sieci pojawił się filmik pokazujący skalę niebezpiecznych starć:

ZOBACZ TAKŻE: WYPRODUKOWAŁ PONAD 73 KILOGRAMY ECSTASY. 61-LATEK OSKARŻONY.

1200 ton kokainy

Założycielem kartelu jest baron narkotykowy Joaquin „El Chapo” Guzman. Jego wspólnik to nijaki Ismael „El Mayo” Zambada. Dodatkowo, ich działalność narkotykowa jest uznawana za najpotężniejszą na świecie. Szacuje się, że w ciągu 25 lat przemycili do Stanów Zjednoczonych blisko 1200 ton kokainy, a ich majątek to około 12,6 mld $. Warto wspomnieć o zatrzymaniu „El Chapo”. Mianowicie, po aresztowaniu został szybko wypuszczony na wolność. Jak twierdzą władze, zrobili to dla własnego bezpieczeństwa. Po czasie Guzmana zatrzymano po raz kolejny. Skazano go wówczas na dożywotnie pozbawienie wolności, pod zarzutem handlu narkotykami, nielegalnego posiadania broni oraz prania brudnych pieniędzy. Co więcej Sędzia Sądu Rejonowego Stanów Zjednoczonych – Brian Cogan powiedział, że nie przysługują mu prawa dotyczące łagodniejszego traktowania.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.