„Dzień spódniczki” w poznańskiej podstawówce, zachęcali chłopców. Rodzice oburzeni

dzień spódniczki

„Dzień spódniczki” to pomysł, na który wpadł samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Wiadomość o nim rodzice otrzymali przez e-dziennik. Jak się okazało – nie wszystkim inicjatywa ta przypadła do gustu. A to przez to, że do zakładania spódniczek zachęcano także chłopców. Wybuchł mały skandal, a szkoła bardzo szybko wycofała się z kontrowersyjnego według wielu pomysłu. 

„Dzień spódniczki” w poznańskiej szkole – także dla chłopców. Rodzice skonsternowani

Nie wszystkim spodobał się pomysł jeden z poznańskich placówek edukacyjnych. Samorząd uczniowski tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 7 postanowił zorganizować „dzień spódniczki”. Wynikało z niego, że osoby które danego dnia zjawią się w szkole w spódniczce, otrzymają pewne przywileje (przykładowo, nie będą pytani na lekcjach). Dla wielu nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoła w swoim komunikacie do ubrania spódniczek wyraźnie zachęciła także chłopców. To nie spodobało się niektórym rodzicom, a sprawa została nagłośniona.

ZOBACZ TAKŻE: ZAWIESZENIE BRONI W SYRII? WIELE NA TO WSKAZUJE, ZAINTERESOWANE STRONY DOSZŁY DO POROZUMIENIA. TURCJA WIELKIM WYGRANYM?

Po fali krytyki, „dzień spódniczki” się nie odbędzie

Oryginalny komunikat, który szkoła rozesłała po rodzicach, brzmiał następująco:

24 października będzie w naszej szkole „Dzień spódniczki”. W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek.

Choć placówka wraz z nauczycielami początkowo odpierała zarzuty co do organizacji tegoż święta, medialne zamieszanie wokół całej akcji sprawiło, że szkoła ostatecznie wycofała się z pomysłu. Grono pedagogiczne nie kryło zdziwienia postawą wielu rodziców, którzy byli przeciwni temu, aby ich dzieci (można przypuszczać, że synowie) przychodziły do szkoły w spódniczkach.

Szkoła zawiedziona jest także faktem, że spontanicznej akcji przypisano wartości ideologiczne. Wyjaśnia się bowiem, że cel całego przedsięwzięcia był zupełnie inny.

Podstawówka wydała specjalne oświadczenie, które można przeczytać poniżej:

Niestety, pojawił się głos, który przypisał tej spontanicznej, młodzieżowej akcji treści ideologiczne, czemu stanowczo się sprzeciwiamy. W przekazach medialnych pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji o akcji, które wywołały atak na Szkołę i jej pracowników. Jest to w naszej opinii niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie chcąc, aby insynuacje dorosłych negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, którym najprawdopodobniej trudno będzie zrozumieć powody zamieszania wywołane wokół zaproponowanej akcji, wspólnie z Radą Rodziców podejmujemy decyzję o rezygnacji z pomysłu zorganizowania Dnia Spódnicy.

źródło zdjęcia: wprawo.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.