Zaskakująca kampania promująca LGBT – Burger King całuje McDonalda

Zaskakująca kampania promująca LGBT

Zaskakująca kampania promująca LGBT! McDonald’s i Burger King od lat są dla siebie jedną z największych konkurencji. Tym razem postanowili „wyznać sobie miłość”. Wszystko w ramach akcji o nazwie „Miłość zwycięża wszystko”, która odbyła się w Finlandii.

Zaskakująca kampania promująca LGBT

O środowisku LGBT wciąż jest głośno. Coraz częściej tworzone są akcje wspierające mniejszości, a duże, światowe marki postanawiają wyrażać z nimi solidarność. Od 7 do 13 września w Finlandii trwa Helsiński Tydzień Dumy. Z tej okazji stworzono akcję o nazwie: „Miłość zwycięża wszystko”. W całym kraju zawisły zaskakujące plakaty, na których Burger King całuje McDonalda. Firma tłumaczy, że jest to manifest informujący, iż nie ma lepszej czy gorszej miłości, a co więcej – każdy na nią zasługuje. Przedstawiciele Burger Kinga mają świadomość, że McDonald’s jest dla nich konkurencją, jednak zdecydowanie ważniejszy jest wzajemny szacunek oraz miłość.

Kaisa Kasila – menedżer marki Burger King Finland poinformowała:

Burger King zawsze opowiadał się za równością, miłością i prawem każdego do bycia takim, jaki jest. Wiemy, że McDonald’s również opowiada się za podobnymi wartościami, a nasza najnowsza kampania jest wyrazem szacunku do postawy, jaką reprezentują nasi najwięksi konkurenci.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE KRYTERIA PRZYZNAWANIA OSCARÓW – FILM BEZ KOBIET, LGBTQ+ I MNIEJSZOŚCI RASOWYCH NIE BĘDZIE SIĘ LICZYŁ

Plakaty stworzone przez Burger Kinga wzbudziły ogromne kontrowersje. Niektórzy opowiadają się, że to jedynie chwyt marketingowy. Zaskakujące plakaty niewątpliwie zwracają uwagę, co może przyczynić się do zwiększonej sprzedaży. Wiele osób dodaje, że światowe marki wykorzystują środowisko LGBT i okazują solidarność z nimi jedynie dla wzbogacenia się. Z drugiej zaś strony stoją zwolennicy tego typu akcji i z uśmiechem przyklaskują kolejnym manifestacjom związanym z LGBT.

Warto wspomnieć, że solidarność z mniejszościami wyraziła także IKEA. W oświadczeniu marki czytamy:

W IKEA uważamy, że każdy człowiek ma prawo do równego traktowania. Właśnie dlatego stworzyliśmy Politykę w zakresie praw człowieka i równego traktowania (…) Wszędzie tam, gdzie nie ma ograniczeń prawnych, w IKEA równo traktujemy osoby pozostające w związkach LGBT+.

źródło: o2.pl, noizz.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.