Założyciel Wspólnoty Wojowników Maryi o antykoncepcji: „śmiertelne zagrożenie”!

Ksiądz Dominik Chmielewski

Ks. Dominik Chmielewski pojawił się w Radiu Maryja, gdzie zabrał głos podczas Audycji dla Małżonków i Rodziców. Wypowiedział się m.in. o antykoncepcji oraz roli kobiety i mężczyzny w małżeństwie. Słowa duchownego wywołały niemałe emocje.

Kontrowersyjne słowa duchownego

Ks. Dominik Chmielewski to znany duchowny, rekolekcjonista, a także założyciel Wspólnoty Wojowników Maryi. Co ciekawe, ksiądz przez wiele lat trenował karate oraz praktykował medytację zen. Jest posiadaczem trzeciego stopnia mistrzowskiego dan w karate. Podczas pielgrzymki do Medziugorie doznał wstrząsu duchowego i postanowił wstąpić do zakonu. Jest wyświęconym księdzem od 2005 roku. Obecnie przebywa w klasztorze salezjańskim w Lądzie.

Duchowny w ostatnim czasie wystąpił w Radiu Maryja, gdzie brał udział w Audycji dla Małżonków i Rodziców. Ks. Dominik oznajmił, że rolą kobiety w małżeństwie jest m.in. opieka nad emocjami męża, natomiast powołaniem mężczyzny jest „zachwyt pięknem kobiety„.

W jaki sposób? Nie poprzez zwracanie się z pretensjami, żalami, kiedy jest trudny czas między wami. Opiekować się emocjami to wyrażać swoje uczucia w taki sposób, żeby przyciągnąć swojego mężczyznę do reakcji, która w szczególny sposób powodowałaby troskę, bliskość między kobietą i mężczyzną – powiedział na antenie Radia Maryja salezjanin.

Duchowny postanowił wypowiedzieć się również o antykoncepcji, która jego zdaniem nie jest niczym dobrym.


ZOBACZ TAKŻE: 70-LETNIA KOBIETA URODZIŁA SWOJE PIERWSZE DZIECKO – ZASZŁA W CIĄŻĘ DZIĘKI IN VITRO

Duchowny na łamach Radia Maryja powiedział, że antykoncepcja niszczy małżeńską miłość, a małżonkowie powinni być otwarci na nowe życie.

Śmiertelnym zagrożeniem w małżeństwie jest antykoncepcja. Kiedy mąż i żona stosują antykoncepcję, to uderzają w swoją najgłębszą tożsamość. Używanie antykoncepcji w małżeństwie to krzyk matki: „Nie chcę być matką!”. To krzyk ojca: „Nie chcę być ojcem!”. Razem krzyczą: „Nie chcemy dziecka!”. Wiele małżeństw stosujących antykoncepcję ma strasznie destrukcyjne uczucia względem siebie, ponieważ cały czas atakują swoją najgłębszą tożsamość – powiedział ks. Dominik Chmielewski.

Duchowny dodał również, że para, która zrezygnuje z antykoncepcji i odpokutuje za grzech jej stosowania powróci do miłości małżeńskiej.

Zgadzacie się ze słowami księdza?

 

źródło: o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.