Wytatuowany nauczyciel skarży się na szkołę – z powodu wyglądu odsuwają go od zajęć z dziećmi

Wytatuowany nauczyciel

Wytatuowany nauczyciel skarży się na szkołę! Mowa tu o Sylvain Helaine, znanym również jako Freaky Hoody. Mężczyzna jest jednym z najbardziej wytatuowanych osób we Francji. Z zawodu jest nauczycielem. Okazuje się, że mimo skrupulatnie wykonywanych obowiązków szkoła chce go odsunąć od dzieci. Powodem jest jego wygląd.

Wytatuowany nauczyciel skarży się na szkołę

Sytuacja ma miejsce w szkole podstawowej we francuskiej miejscowości Essonne. Pracuje tam Sylvain Helaine, znany również jako Freaky Hoody. Nauczyciel jest uznany za najbardziej wytatuowaną osobę w całej Francji, a jego ciało pokryte jest tatuażami niemalże w 100%. Mimo swojego charakterystycznego wyglądu nie jest żadnym potworem czy demonem prosto z piekła, jak to niektórzy go nazywają. Sam o sobie mówi, że jest dobrym nauczycielem i lubi swoją pracę.

W klasie nigdy nie było problemu. Jestem dobrym nauczycielem, a mój wygląd nie jest na co dzień przeszkodą – zapewnia.

ZOBACZ TAKŻE: BANKSY PRZEGRAŁ SPRAWĘ O PRAWA AUTORSKIE, BO JEST ANONIMOWY

Inne zdanie mają natomiast niektórzy pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Odsuwają 35-latka od dzieci z 1-3 klasy. Warto dodać, że Freaky Hoody pracuje w zawodzie od blisko 12 lat. Mężczyzna postanowił powiadomić media i publicznie poskarżyć się na szkołę. Uważa, że nie powinien być odrzucany tylko ze względu na swój wizerunek. Warto również zaznaczyć, że Sylvain Helaine sumiennie wypełnia swoje obowiązki i nie ma żadnych problemów w pracy. Żadnych – oprócz swojego wyglądu. Co więcej, oficjalnie nikt nigdy nie zwrócił mężczyźnie uwagi. Nauczyciel otrzymuje jedynie listy i skargi, w których zarzuca mu się „straszenie dzieci”. 

Tatuowanie jest czymś bardzo samolubnym. Uważam to za fajne i zawsze to robiłem. Cierpiałem na dyskryminację, ale spodziewałem się tego. Moi tatuatorzy ostrzegli mnie, że poglądy ludzi zmienią się, gdy tylko tatuaże pojawiają się na twarzy i dłoniach. Podejrzewałem to, ale pasja była silniejsza – powiedział Helaine.

Natomiast franucuski minister edukacji Jean-Michel Blanquer powiedział w radiu RTL, że ubiór w szkole powinien mieć „charakter republikański”. Poinformował, że szkoła nie jest plażą, dyskoteką ani klubem nocnym, dlatego należy pamiętać o skromnym ubiorze. Po tych słowach pojawiły się zacięte dyskusje, co to znaczy „charakter republikański” i gdzie jest wolność, o której tak dużo mówi się we Francji.

źródło: wiadomości.wp.pl, france3-regions.francetvinfo.fr

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.