Małżeństwo miało adoptować dziecko z Haiti – zostali zamordowani

Małżeństwo miało adoptować dziecko z Haiti

Małżeństwo z Francji miało adoptować dziecko z Haiti. Tuż przed ich pierwszym spotkaniem zostali zamordowani. Jak informują francuskie media, para od ponad 3 lat starała się o zgodę ośrodka na adopcję dziecka z Haiti. Zmarli mieli 41 i 44 lata. 

Zginęli tuż przed pierwszym spotkaniem z dzieckiem, które mieli adoptować

Francuska ambasada poinformowała o ogromnej tragedii, która wydarzyła się na Haiti. Francuskie małżeństwo nie mogło mieć swoich dzieci, więc starali się blisko przez 3 lata o zgodę adopcji dziecka z Haiti. Dramat rozegrał się zaraz po tym, kiedy placówka zgodziła się na adopcję. Żona wraz z mężem udali się do Port-au-Prince, aby po raz pierwszy zobaczyć się ze swoim przyszłym dzieckiem. Niestety finał ich starań zakończył się wyjątkowo dramatycznie.

Małżeństwo nie zdążyło spotkać się z dzieckiem, ponieważ w drodze z lotniska do hotelu, gdzie mieli nocować zostali brutalnie zamordowani. Z zagranicznym mediów wynika, że zostali oni ofiarami krwawego rabunku, w którym prawdopodobnie zastrzelono parę.

Warto dodać, że sytuacja na Haiti jest wyjątkowo niestabilna i niebezpieczna. Od blisko roku trwają tam zamieszki sprzeciwiające się obecnemu rządowi. W kraju panuje absolutny chaos i bezprawie, szczególnie w okolicy stolicy – Port-au-Prince. Na ulicach panuje chaos i całkowite bezprawie. Ponadto, do największych rozruchów dochodzi w stolicy kraju – Port-au-Prince. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji zaapelowało, by obywatele nie planowali w najbliższym czasie wyjazdu w te rejony.

ZOBACZ TAKŻE: IZRAEL ODPOWIEDZIAŁ NA WYSTRZELENIE RAKIET ZE STREFY GAZY

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.