Najdroższe mieszkanie w Polsce kosztowało 17 mln złotych

Najdroższe mieszkanie

Najdroższe mieszkanie w Polsce kosztowało aż 17 mln złotych! Są to dwa połączone apartamenty w zrewitalizowanej kamienicy w centrum Warszawy. To rekord Polski w 2019 roku według danych serwisu urban.one. Co ciekawe, w tym samym budynku sprzedano drugie najdroższe mieszkanie za 11,5 mln złotych.

470 metrów kwadratowych

Jak informuje urban.one, najdroższe mieszkanie w Polsce kosztowało 17 mln złotych. Są to dwa połączone apartamenty o powierzchni 470 metrów kwadratowych. To jedna z najwyższych kwot przeznaczonych na pojedyncze mieszkanie w całej historii. Co ciekawe, cena ta odpowiada wystawionemu właśnie na sprzedaż XVI-wiecznemu zamkowi nad Loarą na 9-hektarowej działce. Jeden metr kwadratowy kosztował ponad 36 tys. złotych. Dla porównania za tą cenę można kupić np. kawalerkę w Chełmnie.

Dodatkowo, według danych urban.one, w tej samej kamienicy kupiono również drugie najdroższe mieszkanie. Nabywca zapłacił za nie 11,5 mln złotych. Mieszkańcy budynku, poza niezwykłym wystrojem apartamentów i usługami konsjerża, mają do dyspozycji m.in. strefę spa z sauną i jacuzzi, salę fitness, a także widoki na centrum Warszawy. W ocenie serwisu, jednym z najdroższych adresów jest również kamienica „Apartamenty Flory 3” w centrum Warszawy. W tym roku za 232-metrowy lokal właściciel zapłacił 5,75 mln złotych, czyli 24,7 tys. złotych za jeden m kw.

 


ZOBACZ TAKŻE: WIELKA PŁYTA – METODA BUDOWY MIESZKAŃ Z PRL-U POWRACA

Gdzie są najtańsze mieszkania?

Najtaniej niezmiennie jest w Chełmnie w województwie kujawsko-pomorskim. Tam za kawalerkę o powierzchni 25 m kw. w budynku z 1920 roku zapłacono 37 tys. złotych, a w Wałbrzychu lokal dwupokojowy, położony na parterze, o metrażu 40 m kw. kosztował zaledwie 41 tys. złotych.

Według danych urban.one, najtańsze grunty rolne sprzedawane są za kilka-kilkanaście groszy za jeden metr kwadratowych. W województwie lubelskim w 2019 r. za 2 tys. złotych można było kupić 1,7 ha ziemi rolnej. W Rakowie, w województwie podlaskim grunt rolny kosztował 11 groszy za m kw., cena ziemi o powierzchni 9,21 ha wyniosła 10 tys. złotych.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.