Skan MRI mopsa podkreśla problemy zdrowotne tej rasy

Skan MRI

Skan MRI, czyli rezonans magnetyczny mopsa udowodnił problemy zdrowotne tej rasy. Mopsy to częsty wybór jeśli chodzi o zwierzęta domowe, jednak hodowla tych psów nie jest dobrym pomysłem. Psy często mają kłopoty z oczami i ponadto są bardziej podatne na alergie i epilepsję. Mogą mieć również problemy z kręgosłupem, a podczas porodu często pojawiają się komplikacje.

Mopsy jako urocze i nienaturalne psy

Ta rasa psów charakteryzuje się płaszczonym pyszczkiem i wyłupiastymi oczami. Wiele osób uważa, że to najsłodsze czworonogi na świecie. Zdjęcie, które pojawiło się w mediach społecznościowych kilka dni temu zwraca jednak uwagę na inne aspekty posiadania mopsa. Aktor i komik Andy Richter podzielił się zdjęciem ze skanu MRI psa swojego znajomego.

ZOBACZ TAKŻE: HOLANDIA ZAKAZAŁA HODOWLI MOPSÓW I BULDOGÓW FRANCUSKICH

Skan z badania jest dosyć dziwny. Wiele osób oczywiście zachwyca się psem, twierdząc, że to absolutnie słodkie i urocze. Inni nieco się przerazili. Mopsy to psy – to nie ulega wątpliwości. Jednak wielu weterynarzy zauważa, że nie do końca wyglądają jak psy czy wilki. Ogromne, wyłupiaste oczy, płaskie nosy i język niemieszczący się w pyszczku to ich znaki rozpoznawcze.

Problemy zdrowotne

Lata selektywnej hodowli w celu uzyskania najsłodszego psa skutkowały rasą znacznie różniącą się od tego, jak faktycznie powinien wyglądać pies. Wygląd mopsów jednak może wiązać się z szeregiem problemów zdrowotnych, szczególnie związanych z oddychaniem. Mogą mieć również kłopoty z oczami, są bardziej podatne na alergie i epilepsję. Zdarzają się również problemy z kręgosłupem, a podczas porodu często pojawiają się komplikacje. Weterynarze od lat nawołują, aby zakazać hodowli mopsów i buldogów, ponieważ taka praktyka jest nieetyczna.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.