Wioska Muminków w Borowicach – będzie to trzecie takie miejsce na świecie

Wioska Muminków w Borowicach. Okazuje się, że w przyszłości w mieście niedaleko Jeleniej Góry będzie można zwiedzić miejsce, które z pewnością zachęci niejedną osobę. Dodatkowo, będzie to trzeci taki obiekt na świecie – od razu po Japonii i Finlandii. Poniżej dowiecie się więcej i zobaczycie zdjęcia tego magicznego miejsca. 

Wioska Muminków w Borowicach – jak będzie wyglądać?

Jak się okazuje, że za dwa lata będziecie mogli zobaczyć wioskę Muminków! Znajdziecie ją w Borowicach, niedaleko Jeleniej Góry. Co ciekawe, będzie to trzecie takie miejsce na świecie, gdyż aktualnie jedno znajduje się w Finlandii, natomiast drugie w Japonii.

ZOBACZ TAKŻE: KROWY W ROSJI DOSTAŁY OKULARY VR, ABY NIE STRESOWAŁY SIĘ OTACZAJĄCYM JE ŚRODOWISKIEM

Póki co możecie tam zobaczyć mini wersję domku Muminków, jednak większość z was zapewne czeka na większe obiekty, co wiąże się z super rozrywką. W Borowicach, we współpracy z Ambasadą Finlandii, prosperuje miejsce, które jest inspirowane Finlandią. Możecie tam znaleźć lapońską wioskę Kalevala oraz zarezerwować nocleg z tym stylu.

To idealna okazja dla fanów powieści o przygodach Muminków. Aktualnie, można zobaczyć muminkowe miasteczka w Japonii w mieście Saitama lub Finlandii w Naantali. W Finlandii w prawie każdym sklepie znajdziecie rzeczy z podobiznami popularnych tam Muminków. Mowa o kubach, magnesach czy przeróżnych breloczkach. Na szczęście niebawem będziecie mogli poczuć się w Polsce jak w krainie Muminków.

Wybudowanie wioski w Borowicach we współpracy z Ambasadą Finlandii z pewnością zadowoli największych fanów powieści Tove Jansson. Kto z was byłby chętny, aby pobyć dłuższą chwilę w takim miejscu? My jesteśmy za!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Domek Muminków po wczorajszych urodzinach już gotowy na Szkołę Fińską❤️🇫🇮

Post udostępniony przez Michał Makowski (@kalevala.pl)

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.