Uwaga na oszustwa związane z WOŚP

Ile pieniędzy

Uwaga na oszustwa związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Już niebawem ruszy 28. finał akcji charytatywnej. Dla wielu osób jest to idealna okazja na wzbogacenie się. Podszywają się pod wolontariuszy i pracowników sztabu, po czym wyłudzają pieniądze.

Uwaga na oszustwa!

12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dwudziesty ósmy. Niestety dla wielu osób jest to idealny moment do zarobienia pieniędzy i wykorzystania ludzi o dobrym sercu. Sztaby WOŚP ostrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod wolontariuszy i wyłudzają pieniądze. 

„W internecie pojawiły się już strony podszywające się pod WOŚP. Chcą one wyłudzić pieniądze przy użyciu łudząco podobnej strony do oficjalnej. Pamiętajcie, sprawdzajcie czy link, w który klikacie, kończy się na WOSP.ORG.PL” – czytamy na Facebooku olsztyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wpisu dołączono również screen SMS-a z podejrzaną wiadomością. Widnieje tam link, który, nie jest oficjalną stroną zbiórki.

„Dodatkowo też zwracamy uwagę na łańcuszki: 'Bijemy rekord przesłanych serduszek’. Jest to po prostu spam, który nic nie wnosi do Finału, nie ma z niego żadnych korzyści i nie został zainicjowany przez WOŚP. Jeśli dostaniecie taką wiadomość, zgłoście ją jako spam” – pisze w swoim poście olsztyński WOŚP.


ZOBACZ TAKŻE: ZNAMY CEL 28. FINAŁU WOŚP

Jaki jest cel zbiórki?

Celem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zbiórka pieniędzy na najnowocześniejsze sprzęty do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Skupi się na dziedzinach medycyny dziecięcej takich jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia. Aby operacje były bezpieczne, skuteczne z najmniejszą ilością powikłań czy też skutków ubocznych potrzebny jest najwyższej klasy i najnowocześniejszy sprzęt. Stanowią one nieodłączny element wyposażenia sal operacyjnych i oddziałów intensywnej terapii. Mowa tu między innymi o lampach i stołach operacyjnych, aparaty do znieczuleń, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe. Pieniądze zebrane podczas finału WOŚP dodatkowo będą spożytkowane również na wyposażenie oddziałów pooperacyjnych – brakuje tam ultrasonografów i echokardiografów.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.