Krowy dostały okulary VR, aby nie stresowały się rzeczywistością

Krowy dostały okulary VR

Krowy w Rosji otrzymały specjalnie zaprojektowane okulary VR, aby nie stresowały się rzeczywistością. Celem eksperymentu jest poprawienie jakości i ilości dawanego mleka oraz zminimalizowanie stresu zwierząt. Specjaliści dopiero przygotowują się do przeprowadzenia kompleksowych badań na ten temat.

Współpraca weterynarzy i specjalistów z branży IT

Rosyjskie krowy dostały specjalnie zaprojektowane okulary VR, aby mniej stresowały się otaczającą ich rzeczywistością. Jak poinformowało ministerstwo rolnictwa obwodu moskiewskiego: „Urządzenie skonstruowano w celu poprawy warunków hodowlanych bydła mlecznego.” Wstępne testy odbyły się na jednym z największych gospodarstw rolnych w regionie, a dokładniej na fermie w Krasnogorsku.

Okulary VR musiały być idealnie zaprojektowane pod kształt głów i pysków krów, aby nie przeszkadzały im w normalnym funkcjonowaniu. Wykorzystano do tego współprace wykwalifikowanych weterynarzy oraz specjalistów z branży IT. 

ZOBACZ TAKŻE: NARKOTYKI W JELITACH KOZY – TAK PRZEMYCAŁ JE 71-LATEK

Portal Cnews skomentował nowe rozwiązanie: „Zamiast rosyjskich realiów, krowy z nałożonymi okularami VR będą widzieć pole o letniej porze.” Co więcej, zauważono, że po pierwszych wstępnych testach zwierzęta od razu poczuły różnicę. Stały się mniej nerwowe, a w stadzie zapanował pozytywny nastrój.

Autorzy nowego projektu przypuszczają, że zmiana może wpłynąć na jakość oraz ilość mleka. Jednak na razie są to jedynie spekulacje, ponieważ nie przeprowadzono kompleksowych testów na ten temat.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.