W Rossmannie pierwsze automaty – napełnisz płynem do prania swoją butelkę

W Rossmannie pojawiły się pierwsze automaty, dzięki którym napełnisz przyniesioną butelkę płynem do prania. To ekologiczne rozwiązanie mogące zmniejszyć zużywanie plastiku. Walka ze zmianami wciąż trwa, jednak taki pomysł pojawił się póki co w Czechach. Czy są szanse na używanie takich automatów w polskich sklepach? 

W Rossmannie pojawiły się automaty, dzięki którym napełnisz butelkę płynem do prania

Coraz więcej marek decyduje się na ekologiczne rozwiązania, które zwiększają szansę na skuteczną walkę ze zmianami klimatu. Jednak takich konkretnych działań potrzebujemy więcej, gdyż sytuacja na świecie jest alarmująca. Najczęstszym problemem jaki się pojawia, to ogromne ilości zużywanego plastiku czy nadmierna emisja gazów do atmosfery.

Sieć sklepów Rossmann postanowiła również dodać coś od siebie. W sklepach w Czechach pojawiły się automaty firmy Henkel, dzięki którym napełnimy płyny do butelek. Jak to działa? Wystarczy napełnić przyniesione ze sobą butelki lub jeżeli takiej nie posiadacie, można kupić ją w sklepie. Chodzi o to, aby jedną butelkę użyć wielokrotnie, zamiast za każdym razem kupować nową.

Póki co automaty pojawiły się tylko w Czechach, jednak mamy nadzieję na takie rozwiązanie w polskich sklepach. We współpracy z niemiecką marką Henkel, klienci mogą korzystać z płynów do prania, szamponów czy żeli do mycia ciała. Aktualnie trwają teksty i mogą to sprawdzać mieszkańcy Pragi, Pardubic, Brna oraz Czeskich Budziejowic. Jeśli to się sprawdzi, jest szansa na szerszy rozwój.

ZOBACZ TAKŻE: PONAD 120 MLN KARY DLA VOLKSWAGENA

Automaty same kończą proces nalewania, wystarczy tylko wybrać ilość płynu (1 litr lub 1,5 litra). Później wystarczy iść z tym do kasy i śmiało używać produkt, bez generowania większej ilości szkodliwego plastiku.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.