W Gdyni przejęto 2 tony kokainy – kontenery z Kolumbii

W Gdyni przejęto 2 tony kokainy, która znalazła się w naszym kraju prosto z Kolumbii. Odpowiednie służby zarekwirowały jeden z największych przemytów narkotyków od co najmniej 30 lat. W workach rzekomo miała znajdować się kreda, jednak rzeczywistość była zupełnie inna. 

W Gdyni przejęto 2 tony kokainy – jeden z największych przemytów

Jak podaje portal Trójmiasto, w gdyńskim porcie namierzono i przejęto około 2 ton kokainy. Podobno to największa próba przemytu od co najmniej 30 lat, co pokazuje skalę zdarzenia. Narkotyki pochodziły z Kolumbii, jednak dzięki współpracy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji udało się udaremnić przemyt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CYFROWA WALUTA BANKU CENTRALNEGO – FRANCJA

Agata Błoch, rzecznika Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku poinformowała, iż:

Nielegalna fabryka i magazyn narkotyków działały na terenie województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze pomorskiej KAS i CBŚP z Gdańska rozbili grupę zajmującą się przemytem narkotyków na ogromną skalę po wielomiesięcznej obserwacji jej działań na terenie wielu województw
Sporą rolę w śledztwie odegrały między innymi „mobilne urządzenia skanujące oraz przeprowadzenie fachowej analizy ryzyka”. Sprawdzono dwa kontenery, które pochodziły z Kolumbii i miały rzekomo zawierać kredę. Dodatkowo, w sprawę zaangażowali się również funkcjonariusze niemieckiej służby celnej oraz policja. Zatrzymano głównie obywateli Niemiec, Polski, Iranu oraz Kolumbii. Kokaina miała być rozprowadzana na terenie Unii Europejskiej.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.