Uczennice z łódzkiej szkoły nie mogą nosić spodni jako strój galowy – dyrektorka zabrała głos w sprawie

Strój galowy

W szkole podstawowej nr 45 w Łodzi panują dokładne wytyczne co do stroju galowego. Jak się okazuje, uczennice nie mogą ubierać spodni na różnego rodzaju uroczystości. Z zapisu wynika, że mogą mieć na sobie jedynie spódnicę lub sukienkę. 

Strój w szkołach

Nie tak dawno w sieci rozpętała się prawdziwa burza dotycząca ubioru uczennic w niektórych szkołach w Trójmieście. Przypomnijmy, że nakazano, aby dziewczęta miały w pełni zakryte ręce (do nadgarstków) oraz nogi (do kostek), również podczas zajęć wychowania fizycznego. Informacja ta wzbudziła niemałe kontrowersje, a wielu zauważyło powiązanie z pielęgnowaniem „cnót niewieścich”. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ. Tym razem w szkole podstawowe nr 45 w Łodzi podano konkretne wytyczne związane ze strojem galowym uczniów. Po raz kolejny ograniczenia dotyczą jedynie uczennic.

ZOBACZ TAKŻE: KSIĄDZ PORÓWNAŁ DZIECI PRZEBRANE NA HALLOWEEN DO PROSTYTUTEK – WYPOWIEDŹ DUCHOWNEGO TRAFIŁA DO SIECI! [WIDEO]

Tylko spódnice i sukienki

O sprawie jako pierwszy napisał Dziennik Łódzki, który poinformował, że w szkole podstawowej nr 45 ogłoszono, iż strojem galowym uczennic jest biała bluzka oraz ciemna spódnica lub sukienka. Co za tym idzie, dziewczęta nie mogą ubrać na apel spodni. Sprawa spotkała się z dużą dezaprobatą, a wielu internautów mówi o jawnej dyskryminacji.


Stowarzyszenia na rzecz Praworządności w Szkołach Stowarzyszenie Umarłych Statutów zgłosiło sprawę do kuratora. Ich zdaniem doszło do dyskryminacji. Z kolei Dziennik Łódzki poprosił o komentarz w sprawie samą dyrektorkę placówki – Małgorzatę Zwolińską.

Zasady dotyczące codziennego stroju są bardzo liberalne. Dziewczynki mogą chodzić, i oczywiście chodzą do szkoły, także w spodniach. Wymogi dotyczące stroju, w tym rodzaju i kolorystyki stroju galowego, zostały ustalone w trybie uzgodnień całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów, rodziców. W podobnym trybie mogą zostać wprowadzone ewentualne zmiany – powiedziała dyrektorka szkoły.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy w sprawie. Liczne grono internautów dziwi się, że uczennice nie mogą nosić spodni jako część stroju galowego.

Ludzie – co się w tym kraju dzieje??? Czy rodzice nic nie mogą z tym zrobić???

to brzmi jak żart

Na jakiej podstawie szkoła zakazuje nosić spodni. Przecież nie ma takiego prawa, które by na to pozwalało – czytamy.

Co myślicie o tej sprawie?

 

źródło: dzienniklodzki.pl, papilot.pl, wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.