Ksiądz porównał dzieci przebrane na Halloween do… prostytutek – w sieci zawrzało! [WIDEO]

Ksiądz porównał dzieci do prostytutek

Ksiądz Adam Ulatowski zamieścił w sieci nagranie, na którym tłumaczy, dlaczego Halloween jest „szatańskim świętem”. Odpowiadając na pytanie jednego z rodziców, ksiądz porównał przebrane dzieci do prostytutek. Film wywołał ogromne oburzenie wśród internautów.

Halloween w Polsce

Za nami Halloween, czyli tradycja, która przywędrowała do nas zza oceanu. W Polsce zwyczaj ten zyskał popularność w latach 90. i z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się go celebrować. Trudno nie dostrzec ozdób zrobionych z dyni, a symbole duchów czy nietoperzy są widoczne w sklepach, centrach handlowych i w oknach domów. Nie mniej jednak Halloween wciąż wzbudza sporo kontrowersji i ma swoich przeciwników. Zwyczaju nie popiera m.in. kościół, który głośno mówi o rezygnacji z jego obchodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: 30-LATKA NIE ŻYJE, ODMÓWIONO JEJ ABORCJI? RODZINA WYDAŁA OŚWIADCZENIE

Ksiądz porównał przebrane dzieci do prostytutek

Ksiądz Adam Ulatowski, wikariusz parafii w Łapach postanowił wypowiedzieć się na temat Halloween. Przytoczył historię jaka go spotkała. Mianowicie jeden z rodziców zapytał duchownego, dlaczego nie powinien zgodzić się na udział swojego dziecka w zabawie halloweenowej. Ksiądz Adam najpierw zapytał o to samo zaprzyjaźnionego księdza, po czym postanowił przekazać jego odpowiedź pytającej matce.

Zapytaj jej, czy gdyby w szkole przebierali dzieci za prostytutki, to też by puściła swoją córkę – brzmiała odpowiedź księdza.

Żeby tego było mało, odpowiedź ta przekonała kobietę, by nie wyrażać zgody na udział dziecka w zabawie. Fragment, w którym duchowny mówi o przebranych dzieciach zobaczycie poniżej:

Internauci nie kryli oburzenia. Masowo rozpoczęto komentowanie filmu księdza i nie trudno się domyślić, że słowa nie były przychylne w stronę duchownego. Komentujący zwrócili bowiem uwagę na niepokojące skojarzenie dzieci i prostytucji.

Ale że księżom bawiące się dzieci skojarzyły się z usługami seksualnymi to jestem bardzo, ale to bardzo zaskoczony.

co oni mają w głowach, że widząc dzieci i dziecięce zabawowe przebieranki pierwsze co im przychodzi na myśl to porównanie do prostytucji? – czytamy w komentarzach.

 

Co o tym myślicie?

 

źródło: twitter.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.