Trzecia płeć w dowodzie osobistym – władze zdecydowały się na krok w stronę LGBT+

Trzecia płeć w dowodzie osobistym

Trzecia płeć w dowodzie osobistym stała się faktem. Na taki krok zdecydował się argentyński rząd, który chce ułatwić wybór płci podczas wyrabiania dokumentów osobom niebinarnym, o płynnej płci lub tych, którzy nie identyfikują się z kobietą ani z mężczyzną. Co więcej, temat owych zmian dotknął również Unię Europejską, a więc i Polskę. Czy taka zmiana czeka i nasz kraj? 

Trzecia płeć w dowodzie osobistym

Władze Argentyny coraz częściej decydują się na zmiany, skierowane w stronę m.in. mniejszości seksualnych. Warto zauważyć, że adopcję dzieci przez pary homoseksualne oraz małżeństwa osób tej samej płci zalegalizowano już w 2003 roku. Ponadto w Argentynie aborcja do 14. tygodnia ciąży jest legalna i w pełni bezpłatna.

Tym razem pomyślano o osobach, które identyfikują się z inną płcią niż mężczyzna lub kobieta. W związku z tym wprowadzono trzecią opcję, którą można wybrać podczas wyrabiania dokumentów. Nazwano ją „X”.  Zaznaczyć ją mogą osoby niebinarne, czyli osoby, które identyfikują z wieloma płciami, mają zmienną płeć lub nie przypisują do siebie żadnej płci.

Prezydent Argentyny, Alberto Fernandez w rozmowie z BBC powiedział:

Istnieją inne tożsamości oprócz tożsamości mężczyzny i kobiety, i należy je szanować. Ideał będzie wtedy, gdy wszyscy będziemy tacy, jacy jesteśmy i nikt nie będzie dbał o płeć.

ZOBACZ TAKŻE: 12-LATKA URODZIŁA DZIECKO 24-LATKOWI! MĘŻCZYZNA NIE WIDZI W TYM NIC ZŁEGO – BYŁ ZDZIWIONY ARESZTOWANIEM!

Trzecia płeć do wyboru również w Polsce?

Warto wspomnieć, że temat wyboru płci podczas wyrabiania dokumentów dotknął również i nasz kraj. Przypomnijmy, że od 2 sierpnia w całej Unii Europejskiej będą wydawane nowe dowody osobiste, w których oprócz „mężczyzny” i „kobiety” będzie można wybrać płeć „X”. Nie dotyczy to jednak Polski, ponieważ jak donosi Dziennik Gazeta Prawna:

Strona polska nie będzie realizować tego postanowienia, ponieważ jest to rewolucja światopoglądowa, która nie przystaje do polskiego prawa.

Co myślicie o tej sprawie?

 

źródło: wiadomosci.wp.pl, gazetaprawna.pl, money.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.