Kina, restauracje i sklepy w Polsce tylko dla zaszczepionych? Nieoficjalna decyzja!

kina restauracje sklepy

Kina, restauracje i sklepy w Polsce tylko dla zaszczepionych? O takim pomyśle mówiło się już od kilku dni, biorąc pod uwagę zbliżającą się do naszego kraju czwartą, kolejną falę zakażeń koronawirusem. Co więcej, na podobny ruch zdecydowały się inne państwa. Dziś docierają gorące, choć jeszcze nieoficjalne informacje, które udało się ustalić dziennikarzom RMF FM. Niezaszczepionych rzeczywiście czekają poważne ograniczenia?

Kina, restauracje i sklepy w Polsce tylko dla zaszczepionych? Nieoficjalna decyzja rządu już znana!

Czwarta fala koronawirusa – według zapowiedzi płynących z Ministerstwa Zdrowia – jest coraz bliżej. Zwykle oznaczało to szereg obostrzeń, które miały powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Tym razem, biorąc pod uwagę szczepienia, pojawiły się nowe pomysły. Takowe działania wprowadzono już zresztą w kilku innych europejskich krajach. Mowa o tym, że do kin, restauracji i wybranych sklepów, wstęp miałyby jedynie osoby zaszczepione. Jak dobrze wiadomo, mogłoby to jednak spowodować bunty społeczne. Co zatem zamierza zrobić polski rząd? Udało się to ustalić dziennikarzom RMF FM.

Z doniesień, które można przeczytać na RMF24.pl jasno wynika, że w Polsce – przynajmniej jak na razie – takie działania nie wejdą w życie. Na wspomnianym portalu można przeczytać:

W nieoficjalnych rozmowach współpracownicy Mateusza Morawieckiego przyznają, że obawiają się społecznego buntu. 

ZOBACZ TAKŻE: TAKA MA BYĆ CZWARTA FALA ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE! MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI: „NAJGORSZY SCENARIUSZ TO…”

Rząd obawia się buntu? Tak wynika z nieoficjalnych wieści

Tak jak wcześniej wspomniano, ze względu że jeszcze spora część społeczeństwa się nie zaszczepiła – wprowadzenie obostrzeń uderzających właśnie w niezaszczepionych, mogłoby doprowadzić do gorącej sytuacji. Tego jednak – według nieoficjalnych wieści, które publikuje RMF24.pl – chce uniknąć rząd.

Co jednak warte odnotowania, surowe obostrzenia dla niezaszczepionych ma popierać Rada Medyczna przy premierze. Jednym z argumentów jest fakt, że podobne restrykcje zwiększyły tempo szczepień we Francji i we Włoszech.

Obostrzenia mają zatem nadal wyglądać tak, że obowiązywać będą limity (np. na weselach) dla niezaszczepionych, natomiast szczepieni nie będą ograniczeni żadnymi limitami.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.