Szwecja zakazuje noszenia burek i chust przez muzułmanki

Szwecja

Szwecja ma zdecydowanie dosyć przywilejów dla muzułmanów zamieszkujących ich kraj. Prawica nareszcie odniosła swój pierwszy sukces i deklaruje, że to dopiero początek. Od teraz w Szwecji obowiązuje zakaz noszenia chust i burek zakrywających twarz.

Prawo, które uderza w muzułmanów

Szwedzi zadeklarowali, że mają dosyć muzułmanów, którzy wiecznie rządzą się własnymi prawami. Prawica po raz pierwszy odniosła sukces i zamierza wprowadzić radykalny zmiany w kraju. Szwedzcy Demokraci doszli do porozumienia z Umiarkowaną Partią Koalicyjną oraz lokalną partią Skurup i przegłosowali nowe prawo w tej gminie.

Od teraz w szkołach i przedszkolach w Skurup obowiązuje bezwzględny zakaz noszenia chust, burek oraz innej odzieży, która zakrywa twarz. Warto dodać, że w nowym prawie nie ma zawartego słowa, że zakaz dotyczy wyznawców islamu, jednak sprawa mimo wszystko jest jasna. Zakaz obowiązuje przede wszystkim uczniów, przedszkolaków, prowadzących lekcje i zajęcia, personel szkolny jak i również rodziców, którzy odbierają swoje dzieci z placówek.

 

ZOBACZ TAKŻE: ZAMIESZKA PODCZAS EL CLASICO – 50 OSÓB RANNYCH

Chcą wprowadzić nakaz mówienia tylko po szwedzku

Przepis uchwalono dzięki niewielkiej przewadze – 22 do 19. Wcześniej urzędnicy miejscy uspakajali mieszkańców, a nawet wydali specjalne oświadczenie, w którym zapewniali, iż wprowadzenie takiego zakazu jest niemożliwe. Mimo to, udało się.

Prawica w Szwecji zawiązuje kolejne sojusze. Ponadto zapowiadają, że to dopiero początek radykalnych zmian. W przyszłym roku chcą wprowadzić wymóg mówienia tylko i wyłącznie w języku szwedzkim w szkołach i przedszkolach. Szwedzcy Demokraci na swojej stronie na Facebooku napisali:

Ta kwestia jest czymś więcej niż tylko wyborem ubrań, jest to kwestia równości płci i wartości, jakie powinniśmy mieć w gminie Skurup i jej szkołach. Przesłanie tego zatwierdzonego projektu brzmi następująco: oto jest równość, która obowiązuje!

Politycy próbowali przekonać do swoich poglądów konserwatystów z Umiarkowanej Partii Koalicyjnej. Powoływali się na Francję, która również wprowadziła podobne zakazy. Ponadto, nowe prawo stanowi, że imigranci przybywający do Szwecji, muszą przyjąć szwedzkie wartości.

Warto wspomnieć, że liczba muzułmanów w Szwecji wzrosła z 500 osób w 1950 roku, do 800 tys. obecnie. Stanowią już 8,1% populacji kraju.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.