Przepis na barszcz wigilijny Magdy Gessler – jak go zrobić?

Świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami, dlatego nie może zabraknąć na wigilijnym stole najważniejszych potraw. Dlatego warto sprawdzić przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler. Jest jedną z bardziej znanych polskich restauratorek, więc to idealna propozycja. Poniżej dowiecie się krok po kroku jak przygotować barszcz wigilijny od Magdy Gessler. 

Magda Gessler barszcz czerwony jak zrobić?

Wielu z was zapewne zależy, aby potrawy świąteczne, które znajdą się na stole wigilijnym były po prostu pyszne. Dlatego warto poszukać sprawdzonych przepisów, które ułatwią cały proces. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie przepisu na barszcz czerwony Magdy Gessler. Jej wieloletnie doświadczenie w świecie kuchni i restauracji, pozwoli na przyrządzenie uczty dla podniebienia i przy okazji na zaskoczenie najbliższych.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I kto by pomyślał ze wigilia jest zakilka dni … godz 9 z mojej oranzerii .. zdjęcie niego dnia kochani #magdagessler

Post udostępniony przez Magda Gessler (@magdagessler_official)

Co ciekawe, nie trzeba długo szukać, gdyż Magda Gessler udostępniła wideo, na którym przedstawia jak ugotować potrawy wigilijne. Dzięki temu wiele osób zaoszczędzi czas oraz będzie miała możliwość zaskoczenia bliskich swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Jeżeli oglądaliście „Kuchenne Rewolucje” wiecie, że Gessler stawia na produkty świeże, odpowiednie przyprawy oraz dania, które sprawiają, że klienci zawsze wracają.

ZOBACZ TAKŻE: CENY KAWY WZROSNĄ

Poniżej możecie sprawdzić przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler. Jak go zrobić, aby smakował każdej obecnej osobie? Zaczynamy!

Składniki:

  • 3 kg buraków
  • pół selera
  • pietruszka korzeń 2 szt.
  • por
  • 2 duże cebule
  • 4 kwaśne, polskie jabłka
  • 5 łyżek octu
  • 2 ząbki czosnku
  • sól, pieprz
  • ziele angielskie, liść laurowy
  • suszone grzyby (borowiki)
Jak zrobić barszcz czerwony Magdy Gessler?

Piekarnik nagrzać do temperatury 220 stopni. Połowę buraków zawinąć w folię i wstawić do piekarnika (nie na termoobieg, ponieważ mają się upiec, a nie ugotować). Następnie grzyby zalewamy w garnku zimną wodą i wstawiamy na ogień. Doprawiamy zielem angielskim, liściem laurowym i cebulą. Pamiętajcie, że sól dodajemy później. Do drugiego dużego garnka dodajemy: 1 obrany seler, 2 pietruszki (korzeń), por (białą część) oraz upieczoną wcześniej cebulę. Buraki, które się nie pieką, obieramy i kroimy, następnie dodajemy do garnka.

Kolejny krok to zalanie wodą i wstawienie do gotowania. Jak grzyby będą gotowe, zawartość przelewamy do dużego garnka. Teraz kolej na doprawienie: sól, cukier, pieprz. Wrzucamy też jabłka. Dodajemy cebulę upieczoną w piekarniku i czosnek, ziele angielskie, goździki, liście laurowe. Przyszedł czas na pieczone buraki, które ucieramy i wrzucamy do dużego garnka. Po tym, lejemy ocet i gotujemy. Barszcz najlepiej smakuje na drugi dzień, więc warto przygotować go wcześniej! Smacznego.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.