Szokująca relacja z lekcji religii dla licealistów – uczennica pokazała, czego się uczą! [WIDEO]

Nauka na lekcji religii

Uczennica liceum opublikowała na TikToku film z lekcji religii, pokazując kserówki, które dostali od księdza. W notatkach mowa jest m.in. o feminizmie, który „dezawuuje kobiecą subtelność i wdzięk, a podkreśla siłę i waleczność, osłabia to zdolność mężczyzny do trwałego związku i pokochania kobiety na całe życie.” To jedynie jeden z wielu kontrowersyjnych fragmentów. Sprawdźcie, czego na religii uczy się dzisiejsza młodzież!

Szokująca relacja z lekcji religii

Wokół kościoła i religii krąży obecnie wiele kontrowersji. Szczególnie, jeśli mowa o nauce religii w szkołach. Wzbudza ona sporo emocji, a statystyki wskazują, że coraz więcej rodziców wypisuje swoje dzieci z lekcji religii.

Jagoda, uczennica liceum postanowiła przybliżyć internautom tematykę, poruszaną na szkolnej katechezie. W związku z tym nagrała filmik i pokazała notatki, które uczniowie otrzymali od księdza. Mowa w nich m.in. o feminizmie, który zdaniem autora notatek, ma negatywny wpływ na kobiety i niszczy relacje damsko-męskie. Żeby tego było mało, feminizm nazwano „zagrożeniem życia rodzinnego”.

Feminizm przedkłada pracę, karierę, samorealizację kobiety nad wychowanie dzieci, pielęgnowanie ogniska domowego (…), dezawuuje kobiecą subtelność i wdzięk, a podkreśla siłę i waleczność, osłabia to zdolność mężczyzny do trwałego związku i pokochania kobiety na całe życie. Feminizm zaburza relacje między płciami – cytuje uczennica liceum.

ZOBACZ TAKŻE: UCZENNICE JEDNEJ Z ŁÓDZKICH SZKÓŁ NIE MOGĄ NOSIĆ SPODNI DO STROJU GALOWEGO. STOWARZYSZENIE NA RZECZ PRAWORZĄDNOŚCI W SZKOŁACH MÓWI O DYSKRYMINACJI! 

W dalszej części notatek możemy doszukać się takich pojęć jak: „rodzaje cnoty czystości”, „zgubne skutki filozofii gender” czy „co pomaga w zachowaniu czystości”.

Co ciekawe, internautka nagrała również reakcję pozostałych uczniów na otrzymane przez księdza notatki. Ich miny, zażenowanie i zdziwienie da się zauważyć gołym okiem.

To jest chore co się odp*** w szkołach, chore! – podsumowała uczennica.

 

@jagodaluszczakZamiast uczyć tego czego naprawdę potrzebują młodzi ludzie…. ##viral ##dc ##fyp ##dlaciebie ##polskaszkolatocyrk

♬ dźwięk oryginalny – Jagodzianka


Co o tym myślicie?

źródło: tiktok.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.