Uderzy w naszą planetę już dziś?! Jest ostrzeżenie

uderzy w naszą planetę

Uderzy w naszą planetę już dziś?! Naukowcy ostrzegają! Właśnie 4 listopada ma nastąpić zjawisko, które jest jednocześnie piękne, jak i niebezpieczne. O wszystkim – jak czytamy w o2.pl – informuje między innymi Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna. Chodzi o burze słoneczne, które w dniu dzisiejszym mogą sięgnąć naszej planety. Ich skutki natomiast mogą być odczuwalne dla mieszkańców Ziemi. W niektórych miejscach mogą wystąpić kłopoty z komunikacją lub nawet dostawami prądu.

Uderzy w naszą planetę już dziś?! Jest ostrzeżenie od naukowców

Dzisiejszy dzień może okazać się wyjątkowy i pamiętny. Wszystko przez burze słoneczne, które mogą dotrzeć do naszej planety 4 listopada. O wszystkim ostrzega między innymi Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna. W o2.pl czytamy natomiast, że ich skutki mogą być dość mocno odczuwalne i dwojakie. Mianowicie, w najgorszym wypadku wystąpią kłopoty z komunikacją oraz zaniki prądu. Z drugiej strony, na niebie widoczne znów mogą być zorze.

Co interesujące, z treści ostrzeżeń wynika, że dziś miały nastąpić dwie burze geomagnetyczne. Pojawiła się także klasyfikacja ich poziomów. Wyróżniono dwa: G1-G2, co świadczy o lekkiej tudzież umiarkowanej burzy, ale pojawiło się tez oznaczenie G3, co świadczy o silnym zjawisku. Czy są zatem powody do obaw?

ZOBACZ TAKŻE: ZORZA POLARNA BYŁA WIDZIANA W POLSCE! A JEDNAK – W SIECI POJAWIŁY SIĘ ZNAKOMITE ZDJĘCIA. NIEPRAWDOPODOBNE ZJAWISKO WYWOŁAŁO WIELKIE ZAINTERESOWANIE [FOTO]

To już kolejne takie zdarzenie w krótkim czasie. Ostatnie miało miejsce zaledwie kilka dni temu

W ostatnim czasie podobnych zjawisk jest coraz więcej, co może wydawać się niepokojące. Jak czytamy w portalu o2.pl – zdaniem naukowców, burza o sile G3 miała uderzyć w naszą planetę także 31 października. Okazało się jednak, że nie była ona na tyle silna, aby wywołała widoczne gołym okiem skutki na Ziemi. Nie wystąpiły też problemy z komunikacją oraz z dostawami prądu. Jak będzie jednak tym razem?

źródło: o2.pl, Twitter, dualdove.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.