Szedł autostradą na kolanach z krzyżem i chorągiewką! Jaki miał cel? [ZDJĘCIA]

Szedł autostradą na kolanach

Ten widok bez wątpienia zaskoczył każdego kierowcę, który w sobotę 17 października jechał w okolicach krakowskich Balic. Jak się okazuje, drogą szybkiego ruchu podążał mężczyzna. Żeby tego było mało, szedł autostradą na kolanach z krzyżem i chorągiewką! Jak na jego pieszą wycieczkę zareagowali policjanci? Bez wątpienia nie spodziewali się takiego zgłoszenia! Zobaczcie!

Każdy, kto chociaż raz był na pielgrzymce doskonale zna powiedzenie iść na kolanach do Częstochowy. Najwidoczniej mężczyzna, którego na kolanach zastali kierowcy w sobotnie popołudnie na drodze szybkiego ruchu, powyższe słowa wziął sobie bardzo do serca i postanowił zrealizować swój szalony plan.

Szedł autostradą na kolanach z krzyżem i chorągiewką!

W sobotę,17 października około południa w pobliżu krakowskich Balic, na autostradzie A4 kierowcy zauważyli mężczyznę, który szedł autostradą na kolanach obok pędzących samochodów. Pielgrzym był zagłębiony w modlitwie, a w rękach trzymał krzyż i chorągiewkę. Co więcej, kiedy jeden z kierowców postanowił się zatrzymać, mężczyzna twierdził, że idzie do Częstochowy, która leży w innym województwie. Kierowcom nie pozostało nic innego, jak wezwać patrol policji, który poradziłby sobie z pielgrzymem.

Dostaliśmy informację, że ktoś chodzi po autostradzie i modli się

Kiedy policja zjawiła się na autostradzie, z mężczyzną trudno było się porozumieć. Uznali oni, że to problemy zdrowotne są powodem jego pielgrzymki po ruchliwej drodze i tym samym wezwali karetkę. Ratownicy medyczni zdecydowali, aby pielgrzyma umieścić w placówce psychiatrycznej w Krakowie. Nie trzeba chyba zaznaczać, że stwarzał on ogromne zagrożenie na zatłoczonej drodze w pobliżu lotniska.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, od kierowców, na których możemy zobaczyć pielgrzyma w asyście drogówki. Trzeba przyznać, że taki widok nie zdarza się często, a mężczyzna poprzez swój nie do końca udany pomysł, stał się sławny na całą Polskę. Na zdjęciu możemy również zobaczyć, że pielgrzym nie zapomniał o maseczce.

Opublikowany przez Norberta Kosalkiewicza – TRUCK Driver CLUB Niedziela, 18 października 2020

 

Co więcej, Biuro Prasowe Małopolskiej Policji poinformowało, że nie zastosowano sankcji wobec pieszego, ponieważ trafił on w ręce krakowskich lekarzy psychiatrów. Jak wiadomo ile ludzi, tyle pomysłów, jednak mężczyzna, który szedł autostradą na kolanach do Częstochowy na długo pozostanie w pamięci internautów.

Zobaczcie również: Pielgrzymki na Jasną Górę – tradycja pieszych pielgrzymek

Szedł autostradą na kolanach źródło: Facebook, o2.pl, se.pl