Zakaz wesel w całej Polsce? Kolejne obostrzenia już niebawem, zobacz listę!

zakaz wesel

Zakaz wesel w całej Polsce? Prawdopodobnie to będzie jeden z kolejnych korków rządu w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak donosi jednak RMF24.pl, to nie jedyne obostrzenia, jakich możemy spodziewać się w najbliższych dniach. Dziś padł kolejny rekord liczby nowych zakażeń w Polsce – pękła bariera 10 tysięcy przypadków w ciągu doby. Zmarło 130 osób. To najczarniejsza doba od samego początku wybuchu epidemii.

Zakaz wesel w całej Polsce? Kolejne obostrzenia już niebawem! Co czeka nas w najbliższych dniach?

Koronawirus niestety nie odpuszcza. Dziś w naszym kraju padł kolejny rekord dobowych zakażeń. Przebito liczbę 10 tysięcy przypadków w ciągu 24 godzin. Dokładna ilość nowych pozytywnych wyników to 10040. Przybyło także aż 130 zgonów. 13 z nich było spowodowanych wyłącznie przez COVID-19. Dobrą informację jest jedynie fakt, że sporo osób uznano za wyzdrowiałe. W tej kwestii mowa o 2928 przypadkach.

Jak się jednak okazuje, nasz system opieki zdrowotnej już zbliża się do granic swoich możliwości.

Momentalnie pojawiły się doniesienia o nowych obostrzeniach, które wydają się być nieuniknione w obecnej sytuacji. Portal RMF prognozuje, że rząd lada moment zakaże wyprawianie wesel – niezależnie od ilości gości. To jednak nie wszystko…

ZOBACZ TAKŻE: POLSKIE SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII PEŁNE ABSURDÓW. RODZICE TRACĄ CIERPLIWOŚĆ. NAGANA ZA KICHNIĘCIE? LUDZIE JEDNAK NIE DZIWIĄ SIĘ NAUCZYCIELOM

Zakaz wyprawiania wesel to nie wszystko. Kina znów zamknięte?

Jak się okazuje, zakaz organizowania wesel to dopiero początek kolejnych zmian. Dziennikarze RMF mieli nieoficjalnie ustalić, co rząd prawdopodobnie ogłosi już na dniach. Według portalu, zamknięcie grozi także kinom i teatrom. Przy tym dodaje się, że w obecnej sytuacji, ich działalność i tak jest mało opłacalna. Chodzi między innymi o limity widowni oraz brak nowych produkcji, których powstawanie zatrzymała pandemia.

Zmiany mogą dotyczyć również szkół – a konkretnie szkół podstawowych. Wiele bowiem wskazuje na to, że po uczelniach wyższych i szkołach średnich, także najmłodsi przeniosą się na naukę zdalną. Istnieje jednak możliwość, że z domu uczyć będą się jedynie dwa najstarsze roczniki podstawówek. Wszystko oczywiście w ramach strefy czerwonej.

  • zakaz organizacji wesel
  • zamknięcie kin i teatrów
  • najstarsze klasy w szkołach podstawowych – nauka zdalna

 

źródło: RMF24.pl, reuters.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.