Sprzedaż win bezalkoholowych wzrosła w Polsce dziesięciokrotnie!

Okazuje się, że sprzedaż win bezalkoholowych w Polsce w przeciągu ostatnich 12 miesięcy znacznie wzrosła. I to aż dziesięciokrotnie, co pokazuje ogromne zainteresowanie tego typu trunkiem. Jest to świetne rozwiązanie chociażby dla kierowców, którzy mogą napić się ze wszystkimi, wznieść toast, ale nie mieć w środku procentów. 

Sprzedaż win bezalkoholowych znacznie wzrosła – Polacy je pokochali

Najnowsze dane firmy Nielsen pokazują, że Polacy pokochali wino bezalkoholowe. Tak, dobrze przeczytaliście – chodzi o napój bez procentów. Co ciekawe, sprzedaż wszystkich win w przeciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła jedynie o 9%. Jednak w przypadku bezalkoholowych sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jak podaje Business Insider Polska, ich sprzedaż wzrosła aż o 1178%! Zysk ze 129 tysięcy złotych wzrósł do 1,65 mln złotych.

W przypadku win stołowych bezalkoholowych również zanotowano znaczny skok sprzedaży w górę. I to aż o 741 procent, gdyż zysk zwiększył się z 536 tysięcy złotych do 4,5 mln złotych.

Wina bezalkoholowe coraz bardziej popularne w Polsce

Powyższe statystyki pokazują, że Polacy pokochali wina bez alkoholu. Może mieć to związek z tym, iż jego brak to również mniejsze ryzyko wystąpienia chorób nim spowodowanych. Niektórzy mogą tłumaczyć to chęcią prowadzenia zdrowszego stylu życia.

ZOBACZ TAKŻE: TAKSÓWKI – POCZEKAMY DŁUŻEJ I ZAPŁACIMY WIĘCEJ

To również idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy pojawiając się na imprezie, chcą jednocześnie razem ze wszystkimi wznieść toast. Brak procentów daje taką możliwość, nie trzeba tego robić ze szklanką wody w ręce. Prezes Związku Pracodawców Polskiej Rady Winiarskiej, Magdalena Zielińska poinformowała, że to również świetna okazja dla kobiet w ciąży, które jak wiadomo alkoholu spożywać nie mogą:

To idealna opcja dla kierowców, kobiet w ciąży czy osób przyjmujących leki. Słowem, tych wszystkich, którzy nie mogą spożywać alkoholu, a chcieliby uczcić ważne chwile

Mieliście okazję spróbować wina bez zawartości alkoholu? Takie rozwiązanie dla osób, które nie mogą go spożywać wydaje się dobrym pomysłem.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.