Paczki do Chin wstrzymane przez Pocztę Polską

Poczta Polska od wtorku zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin. Paczki do Chin wstrzymane są za sprawą zawieszenia lodów do tego kraju i brakiem innych możliwości transportu do Chin.

 

Paczki do Chin wstrzymane

Poczta Polska wstrzymuje przyjmowanie przesyłek nadawanych do Chin. Jednocześnie występują też opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych. Co więcej, zawieszenie to obowiązuje do odwołania.

 

Dlaczego paczki do Chin nie są przyjmowane?

Poczta Polska informuje, że paczki do Chin nie są nadawane przez zawieszenie lotów do Chin. Oczywiście oznacza to, że nie ma możliwości transportu paczek do tego kraju. PLL LOT przedłużył zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem w związku z epidemią koronawirusa. Rejsy są zawieszone do 29 lutego. Każdego dnia LOT lata planowo jeden raz, co łącznie daje siedem lotów w tygodniu. Co więcej, wcześniej loty wstrzymały takie linie jak: Lufthansa, British Airways, Swiss, Air India czy Austrian Airlines.

 

Czy paczki z Chin zarażają?

Oczywiście wielu ludzi zastanawia się czy w związku z koronawirusem rozprzestrzeniającym się na wszystkich kontynentach, przesyłki z Chin są bezpieczne. Tymczasem Główny Inspektorat Sanitarny wydał 31 stycznia komunikat, w którym zaznacza, że „nie ma ryzyka zakażenia się wirusem przez towary zamawiane z Chin”.

Źródło zdjęcia: superbiz.se.pl

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.