Specjalne pluszaki dla Ikei – walka z plastikiem wyrzucanym do oceanów

Specjalne pluszaki dla Ikei – rosyjska firma stworzyła zabawki, które mają zwrócić uwagę na rosnący problem zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi. W szczególności odnieśli się do stworzeń na co dzień żyjących w oceanach. Bardzo często zaplątują się w plastik, który ma dla nich negatywny wpływ. „Plastic Surgery” – żółw morski, rekin i foka to bohaterowie pluszaków. 

Specjalne pluszaki dla Ikei – zwracają uwagę na problemy związane z ekologią

Plastik stanowi aż 80% śmieci wyrzucanych do oceanów, co sprawia, że kondycja wody jest w tragicznym stanie. Zagraża to życiu licznych gatunków zwierząt, które masowo wplątują się w dryfujące odpady. Dochodzi również do sytuacji, w których stworzenia jedzą śmieci i niestety skutkiem w niektórych przypadkach jest śmierć.

Wiele firm aktualnie zmienia politykę prowadzenia przedsiębiorstw i stawia na ekologię. To dobry krok ku zmianie na lepsze, jednak potrzeba szybszych i przynoszących większe efekty działań. Czasu zaczyna brakować, a sytuacja na świecie póki co nie jest stabilna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: LISTA NAJLEPSZYCH MIEJSC DO PRACY W ROKU 2020

Rosyjska agencja MADS postanowiła stworzyć specjalną kolekcję pluszaków dla Ikei. Mowa o zwierzakach, które niestety dotknęła fala plastiku zalewająca oceany. Do sprzedaży miałyby trafić: żółw morski, rekin oraz foka. Jednak nie będą one przypominały szczęśliwych zwierzaków, których środowisko życia jest bezpieczne i czyste. Będą owinięte plastikiem, który ma krzywdzący wpływ na ich funkcjonowanie.

Póki co projekt jest wizualizacją i nie wiadomo czy pluszaki trafią do sprzedaży, jednak feedback jest dość pozytywny. Z pewnością czekamy na więcej informacji, gdyż jest to niecodzienne rozwiązanie i może znajdzie się w ofercie marki.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.