Lista najlepszych miejsc pracy w nadchodzącym 2020 roku

Lista najlepszych miejsc pracy w nadchodzącym 2020 roku – sprawdź, kto się na niej znalazł. Co ciekawe, Facebook i Google wypadły z pierwszej dziesiątki, co jest niemałym zdziwieniem. Co natomiast brano pod uwagę? Przede wszystkim wysokość wynagrodzenia, jakość zarządzania czy kulturę w miejscu pracy. Kto znalazł się na podium? 

Lista najlepszych miejsc pracy w nadchodzącym 2020 roku

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, które miejsce jest najlepsze do pracy? Teraz możecie to sprawdzić, dzięki portalowi Glassdoor, który opublikował listę najlepszych pracodawców. Co natomiast brano pod uwagę? Przede wszystkim wysokość wynagrodzenia, dostępne benefity, jakość zarządzania w zespole czy kulturę w miejscu pracy. 

Glassdoor udostępnił możliwość anonimowej oceny warunków w pracy przez aktualnych pracowników. Dodatkowo, osoby niepracujące już dłużej w poszczególnych miejscach, również miały możliwość wzięcia udziału w ocenie. Lista publikowana jest co roku, dlatego czas na nową. Kto znalazł się na podium?

 

Pierwsze miejsce należy do firmy HubSpot, która głównie zajmuje się usprawnianiem efektywności i skuteczności w komunikacji z klientami firm. Na miejscu drugim znajdziemy Bain&Co., czyli mowa o firmie konsultingowej. Podium zamyka DocuSign. Wiele osób zdziwił fakt, iż w pierwszej dziesiątce nie znaleźli ani Google ani Facebooka. W poprzednich latach zajmowali 7, 8 miejsce, natomiast w tym zestawieniu wypadli z czołówki. Co jeszcze, Facebook spadł na miejsce 23, natomiast Google na miejsce 11.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: GRETA THUNBERG CZŁOWIEKIEM ROKU WG „TIME”

Co może mieć wpływ na taką decyzję? Głównie w mediach pojawiają się informacje o niedawnych kontrowersjach wokół tych dwóch gigantów. Związane między innymi z prywatnością i bezpieczeństwem użytkowników.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również: In-N-Out Burger, Sammons Financial Group, Lawrence Livermore National Laboratory, Intuitive Surgical, Ultimate Software, VIPKid i Southwest Airlines.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.