Śnieżny labirynt w Zakopanem – kraina lodu pod Wielką Krokwią

Śnieżny labirynt w Zakopanem

Śnieżny labirynt w Zakopanem to największa lodowa plątanina korytarzy na całym świecie. Ma bowiem ponad 300 metrów kwadratowych. Ponadto tuż obok znajduje się śnieżny zamek z ukrytymi komnatami i tajemniczymi rzeźbami, mini zoo oraz tor saneczkowy. Cały kompleks zlokalizowano pod Wielką Krokwią. Atrakcje będą dostępne dla turystów od stycznia 2020 roku.

Snowlandia

Snowlandia to nazwa zimowego parku rozrywki znajdującego się w Zakopanem. Kompleks atrakcji zlokalizowano tuż pod skocznią Wielka Krokiew. Śnieżny Labirynt po raz pierwszy otwarto w sezonie zimowym 2015/2016. Jest to największa tego typu lodowa atrakcja na całym świecie, ma powierzchnię ponad 300 metrów kwadratowych. Będzie dostępny dla turystów od stycznia 2020 roku. Labirynt zrobiono ze sztucznego śniegu, a jego zbudowanie zajmuje około miesiąca i jest możliwe tylko podczas minusowych temperatur. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające to budowla ta będzie dostępna dla turystów przez cały okres ferii zimowych.


ZOBACZ TAKŻE: „BOŻE CIAŁO” POWALCZY O OSCARA I ZŁOTE GLOBY

Śnieżny zamek, zoo i tor saneczkowy

Obok labiryntu znajduje się również śnieżny zamek w całości zbudowany ze śniegu. Jego baszty wznoszą się na wysokość 16 metrów, a w środku są ukryte przejścia, tunele, komnaty i lodowe rzeźby wykonane przez artystów z Podhala oraz Słowacji. Na samej górze zamku znajduje się taras z widokiem na Wielką Krokiew i Giewont. Zaraz obok jest również wystawa zabawek Playmobile. Jest to niesamowite i magiczne miejsce, idealne dla rodzin z dziećmi. Przypomina to zamek królowej śniegu, a w dzisiejszych czasach wiele osób porównuje go do słynnego filmu „Kraina Lodu”.

Ponadto, nieopodal śnieżnego labiryntu znajduje się również tor saneczkowy o długości 200 metrów. Dalej jest małe zoo, w którym można zobaczyć zwierzęta zamieszkujące góry i rejon Podhala. W sezonie zimowym Snowlandia będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 18.00.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.