Katastrofa samolotu w Kazachstanie – są ofiary, kilkadziesiąt osób rannych

Katastrofa samolotu w Kazachstanie – media informują o kilkudziesięciu rannych. Dodatkowo, pojawiły się informacje o ofiarach. Samolot podczas startu na lotnisku w mieście Ałmaty uderzył w dwupiętrowy budynek. Odpowiednie służby w dalszym ciągu ustalają co mogło być przyczyną tego zdarzenia. 

Katastrofa samolotu w Kazachstanie – kilkadziesiąt osób rannych

Niestety doniesienia prosto z lotniska w mieście Ałmaty są wręcz tragiczne, gdyż doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego. Z niewiadomych przyczyn maszyna Fokker 100 straciła kontrolę nad wysokością, przedarła się przez betonowe ogrodzenie, następnie uderzając w dwupiętrowy budynek. Wszystko miało miejsce chwilę po starcie.

Służby poinformowały, iż w momencie uderzenia samolotu w budynek, w budynku nikogo nie było. Jednak, jak podaje New York Times, na pokładzie znajdowało się 100 osób. Liczby ofiar i rannych są zmienne, jednak na tę chwilę mowa o prawie 70 rannych, natomiast co najmniej 15 osób zginęło.

Na miejscu nadal pracują służby, które robią wszystko, co w swojej mocy, aby akcja przebiegła sprawnie. Co jeszcze, 22 osoby z prawie 70 rannych są w stanie ciężkim. Podano informację o dzieciach – aż 8 zostało rannych.

Samolot linii Bek Air leciał do Nur Sultan i jak podaje TVN 24 miał ponad 23 lata.

Podczas wypadku na pokładzie samolotu nie pojawił się ogień. Gdyby doszło do takiej sytuacji, uratowanie pasażerów byłoby prawie niemożliwe. Prezydent Kazachstanu przekazał kondolencje rodzinom ofiar oraz zapowiedział, że służby zrobią wszystko, aby ustalić przyczyny katastrofy.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.