Podwyżki cen za wywóz śmieci w 2020 roku – wzrost nawet o kilkaset procent

Niedawno pisaliśmy o tym, że za rachunek za prąd będzie trzeba zapłacić więcej. Jednak to nie jedyna rzecz, która prawdopodobnie zdrożeje. Podwyżki cen dotyczą również wywozu śmieci, gdyż zebrało się na to kilka czynników. Niestety mowa o wzroście nawet o kilkaset procent. 

Podwyżki prądu jednej z największych firm – klienci zapłacą więcej

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki poinformował, iż szykują się zmiany związane z płatnościami za prąd. Od nowego roku klienci w Tauronie będą zobowiązani do wyższych opłat, gdyż tylko ta firma objęta została zmianami. W przypadku gospodarstw domowych mowa o wzroście cen aż o 9 zł miesięcznie, co daje 293 zł/MWh. Według prezesa Rafała Gawina to 20% wzrost cen. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj

 

Ceny wywozu śmieci w górę – o jakiej podwyżce mowa?

Jak podaje portal Business Insider Polska, ceny wywozu śmieci w roku 2020 pójdą w górę. Co jeszcze, o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset procent, co może „odchudzić” portfele niektórych osób. Może to być związane w podwyższeniem minimalnej płacy oraz zmianami w prawie.

ZOBACZ TAKŻE: PIERWSZE OGŁOSZENIA AUDIORIVER 2020 – KTO WYSTĄPI?

W związku ze zmianami, najwięcej zapłacą mieszkańcy województwa mazowieckiego. Od nowego roku w Warszawie mieszkańcy budynku wielorodzinnego zapłacą 65 zł, natomiast z domów jednorodzinnych 94 zł. W porównaniu z rokiem 2019, ceny te były odpowiednio: 10 i 30 zł. Różnica jest ogromna.

Dlatego warto segregować śmieci, ale pamiętajcie: osoby, które tego robić nie będą, zapłacą kary. Natomiast czym mogą być spowodowane wspomniane zmiany? Przede wszystkim z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz z podwyższeniem minimalnej płacy. 

Niestety wzrosty cen szykują się w wielu sektorach codziennego życia.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.