Pszczoły oficjalnie uznane za najważniejsze zwierzęta na świecie

Pszczoły oficjalnie uznane za najważniejsze zwierzęta na świecie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Earthwatch Institiute – międzynarodowej organizacji charytatywnej zajmującej się ochroną środowiska. Ich badania zostały opublikowane w Royal Geographic Society. Nazwali pszczoły najważniejszą istotą na świecie. 

Ludzkość jest zagrożona

Pszczoły oficjalnie uznane za najważniejsze zwierzęta na świecie. Naukowcy potwierdzili, że jeśli owady wyginą to ludzie razem z nimi. Niestety powoli staje się to rzeczywistością, ponieważ pszczół jest coraz mniej. Jednymi z powodów są choroby, zmiana klimatu, zmniejszona flora oraz środki owadobójcze. Warto dodać, że pszczoły są nienawidzone przez ogrom ludzi, głównie przez użądlenia. Należy zaznaczyć, że owady nigdy nie robią tego bez przyczyny. To ich naturalny odruch samoobronny. Wiele organizacji pozarządowych i grup aktywistów wzywa do reform w nadziei na powstrzymanie szybkiego spadku populacji. Dokonując zmian w sposobie uprawiania żywności i traktowania natury możliwe będzie odwrócenie spadku ilości pszczół. 

ZOBACZ TAKŻE: NOWE WIEŚCI O NIEMIECKIM LABORATORIUM, KTÓRE KATOWAŁO ZWIERZĘTA. 300 EURO KARY

Brak pszczół spowoduje głód na świecie

Badania wykazały duży spadek ilości pszczół. Co więcej istnieje wiele gatunków owadów, które trafiły na listę zagrożonych zwierząt i są bliskie wyginięciu. Greenpeace opublikował badania, z których wynika, że od 60-90% żywności na świecie wymaga zapylaczy. Odsetek ten obejmuje owoce, warzywa, nasiona oraz orzechy. Oznacza to również, że wraz ze spadkiem ilości pszczół – spada różnorodność roślin na Ziemi. Wpływa to na dalsze gatunki powodując tzw. „efekt domina”. Przykładem tej zależności są migdały. Aby rośliny migdałowe dały owoce i orzechy potrzebne są pszczoły do zapylenia. Ponadto ich łuski wykorzystuje się do produkcji paszy dla zwierząt, głównie bydła i kurcząt. Brak pszczół to brak migdałów, czyli brak paszy, a co za tym idzie – brak mięsa, mleka i pozostałych produktów odzwierzęcych. To tylko jeden z wielu przykładów ekosystemów pokarmowych. Dodatkowo funkcjonuje ogromny przemysł pszczelarski wart miliardy dolarów zajmujący się miodami, woskiem pszczelim i nektarem. To kolejne straty dla świata.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.